Bang bang. Revolver je má láska.

front.post
front.public: 29. 04. 2014
time01
Zpívá se v jedné písni od Madonny. Můj prst je na spoušti a vypadá to, že jsem Tě střelila. Náboj totiž nesl Tvé jméno...tak song, který se však nestal vyjímečným hitem, začíná.


V hlavní roli je dnes revolver zvaný Šestiraňák. Jejich současná škála je skutečně široká. Mezi těmito zbraněmi najdeme ty, jež jsou určené pro zábavu až po vyloženě bojové. Nejmenší z nich jsou dlouhé jako prst, největší mají takovou ráži, že se střelci z rukou vysmeknou po každé ráně.

Na rozdíl od Evropanů, kteří dávali odjakživa přednost pistoli, Amerika tíhne k právě k revolveru. Šestiraňáky ať staré nebo moderní, byly vždy oblíbeným společníkem obyvatel Nového světa. I přesto, že je svou palebnou silou pistole předčily, představují revolvery ve světě zbraní svébytnou technickou oblast a třesk jejich výstřelů bývá pro zkušené milovníky zbraní rajskou hudbou.


Systém nabíjení u šestiraňáku se nazývá "výklopný nábojový válec". Ten se za pomocí tlačítka otevírání válce odjistí a vyklopí se do strany. Centrálním vyhazovačem se pak najednou vyjmou všechny vystřelené nábojnice a poté lze zasunout náboje nové. Než je z jakéhokoliv důvodu budete chtít zasunout vy, nezapomeňte, že je nutné si předem obstarat jeden důležitý dokument jímž je Zbrojní pas.


 

Foto © Depositphotos.com/olly18