Barcelona: ideální únik před zimou

front.post
front.public: 15. 12. 2018
000 – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený

Je ideální čas vyrazit někam, kde se ohřejete! Co třeba do Barcelony? Tady je teplo po celý rok, moře je blízko a koho by omrzelo, může se vydat po stopách slavného architekta Gaudího nebo na nákupy!   Luxusní pláže: Barcelona se pyšní jedněmi z nejhezčích městských pláží světa, které jsou navíc od centra vzdálené jen několik stanic metrem. Vstup na ně se neplatí, všude najdete půjčovny lehátek i slunečníků a spoustu barů. Zajímavostí je to, že tyto pláže jsou vytvářeny uměle. Během každé zimy bouře odnesou tuny písku pryč a město tam musí navézt nový. Písek tak zůstává čistý, jemňoučký, moře je tady průzračné a hlavně: v toto roční období je zde poměrně teplo a naprostý klid.  


 


Po stopách Gaudího


Ovšem – moře nemoře – vaše první kroky by v Barceloně měly směřovat k vyhlášenému chrámu Svaté rodiny Antonia Gaudího, nejslavnějšího katalánského architekta. A pokud vám to nebude dost, dále pak k dalším jeho slavným dílům, kterými jsou Park Guell plný pestrobarevných laviček či domy Casa Batlló a Casa Milá. Procházku doplňte gotickou čtvrtí s nahlédnutím do katedrály a pak už vzhůru po živoucím bulváru La Rambla a přístavní promenádě u rybářské čtvrti Barceloneta. Nejlepší pohled na město, při jehož dosažení si můžete dát trochu do těla, je z ochozu slavné sochy Kryštofa Kolumba a z kopce Montjuic, ovšem nahoru se dostanete pohodlněji i lanovkou.  


 


Nakupování i pro náročné


Stejně jako za množstvím památek a unikátní atmosférou sem ovšem lidé míří zejména za skvělými nákupy. Výbornou inspiraci a případně i nějaké ty módní kousky do podzimního a zimního šatníku nakoupíte v obchodech plných barevného oblečení značek Custó nebo Desigual. Díla slavných módních návrhářů najdete na ulici Grácia, malinké butiky avantgardních umělců zase v El Raval a pro všechny je tu největší obchodní dům v Katalánsku Diagonal Mar.  


 


Vzhůru do barů a klubů


Pokud si chcete prohlédnout nejpestřejší plody moře, exotické ovoce, divoké kytky a spoustu dalších výpěstků a úlovků Středomoří, vydejte se do secesní tržnice La Boquería na promenádě La Rambla – u stánků můžete do sytosti také ochutnávat. Typické španělské tapas a vynikající pivo či víno dostanete v každé hospůdce, tou nejvyhlášenější je Cerveceria Catalana na ulici Carrer de Mallorca nebo menší, ale o to typičtější Xampanyet v ulici Montcada. Nezapomeňte však na to, že zábava tady začíná až po 22 hodině a třeba noční kluby začínají žít kolem jedné hodiny ráno!