Beluga, luxusní ruská vodka

front.post
front.public: 13. 09. 2019
time00-kopie – obnovený

Vodka Beluga je mistrovské dílo každým coulem, které vzešlo z jediné touhy: vytvořit ve všech ohledech nejprémiovější ruskou vodku s maximálním důrazem na kvalitu a čistotu.  


 


Nejde zdaleka pouze o sladový alkohol té nejvyšší možné kvality (namísto obilného) nebo průzračnou artézskou vodu ze Sibiře. Beluga je vznešeným nápojem s ušlechtilou chutí i duchem.   Pozornost je věnována každému detailu.To se netýká pouze obsahu lahve, ale také samotného obalu. Ať už jde v případě Beluga Gold o zátku zalitou voskem, o ručně šité dárkové balení u Beluga Allure či o kovovou sošku jesetera bělugy, která je ručně vkládána na každou jednotlivou láhev. Právě posledně zmíněná ozdoba symbolizuje čistotu přírody - vodka Beluga totiž vzniká z přirozeného kvašení, bez syntetických příměsí, výsledkem je tudíž čistě přírodní produkt. 


Právě zalití zátky voskem, které má umocnit důraz na zachování maximalni čistoty až do momentu stočení do každé lahve, se pojí se slavným rituálem otevírání lahve Belugy Gold: přibaleným kladívkem se nejdříve rozbije vosk na hrdle lahve a štětečkem na protilehlém konci se pak očistí. Tento proces si návetěvníci užívají i v těch nejluxusnější barech světa.   Láhev s těžkým dnem byla navržena designérskou kanceláří prastarého francouzského výrobce koňaku. Je vyrobena z optického skla, aby maximálně vynikla průzračnost vodky uvnitř. Pro milovníky vodky hraje klíčovou roli chuť. Ta je u vodky Beluga Noble zajištěna také třicetidenním odpočinkem po destilaci.  


 


Zvláštní místo má v portfoliu Beluga vodka Translatlantic, která vznikla jako hold ruskému jachtařskému týmu, což vyjadřuje samotná lahev i její luxusní obal. Beluga Transatlantic je filtrovaná přes přírodní bavlnu a po destilaci odpočívá 45 dní. V chuti je proto svěží a hebká.   Vysoce prestižní Beluga Gold Line se vyrábí v pouze jako limitovaná edice: vedle zátky zalité voskem má každá lahev má na kovovém štítku vyražené unikátní číslo, korkový uzávěr je zalitý voskem, tudíž je lahev opatřená kladívkem a štětcem, kterým se vosk při otevření odstraní. Filtruje se navíc nikoli třikrát, jak je obvyklé, ale hned pětkrát. Vznikla pro skutečné milovníky ušlechtilých nápojů.