BELVEDERE VODKA představila jedinečné destiláty

front.post
front.public: 05. 05. 2018
000

Světoznámá značka super-prémiové polské vodky Belvedere představila novou řadu Belvedere Single Estate Rye: Smogóry Forest a Lake Bartężek. Tyto dvě vodky, pojmenované po vesnicích, kde se pěstuje žito pro jejich výrobu, zachycují genius loci jedinečných oblastí svého původu a ukazují, že pojem terroir může existovat také ve vodce.  


 


Řada Belvedere Single Estate Rye vznikla z rozsáhlého výzkumu vlivu terroiru na vodku. Vychází z filozofie, že půda, topografie a podnebí mají přímý vliv na chuť a charakter výsledného destilátu.


 


Single Estate Rye Series


Palírnu Belvedere odjakživa pohánějí kupředu tři vášně: vášeň pro žito, pro polské dědictví a pro charakter. Pro zachování vysoké jakosti spolupracuje pouze se sedmi farmami a pro výše uvedenou řadu byly vybrány pouze dvě z nich. Jedna poblíž jezera Bartężek a druhá poblíž vesničky Smogóry, která se nachází v zalesněné oblasti Lubušského vojvodství na západě Polska. Cílem bylo prokázat, jak se rozdílný terroir odráží na žitu odrůdy Dankowskie Diamond, používaného pro výrobu Belvedere vodky. Výsledkem jsou dvě unikátní vodky, každý s odlišným chuťovým profilem, specifickým pro danou oblast.


 


 „Nová řada Belvedere Single Estate Rye Series je úžasná v tom, že zapojuje naše smysly a chuť a prostřednictvím nápoje nám umožňuje prožít historii a tradice konkrétního místa,“ říká Claire Smith-Warnerová, vedoucí odboru vzdělávání lihovin pro Moët Hennessy. „Doufáme, že tato řada rozšíří lidem obzory a poukáže na potenciál vodky být více než pouhým destilátem. Vždy jsme zdůrazňovali, že vodka má komplexní chuť i charakter a tato řada je dalším důkazem našeho unikátního přístupu k tomuto výjimečnému destilátu.“


 
„Nová řada jen potvrzuje naši schopnost vyvíjet nové, jemné příchutě a měnit výraz našeho rodinného klenotu – odrůdy žita Dankowskie Diamond,“
řekl Rodney Williams, prezident společnosti Belvedere Vodka.


 


Nové vodky pod drobnohledem


Smogóry Forest je vyrobena výhradně z odrůdy žita „Dankowskie Diamond“ pěstovaného u vesničky Smogóry. Oblast je známá svými rozsáhlými lesy, mírnými zimami a úrodnou půdou, což se odráží v chuti vodky. Její chuť je specifická, s jemnými tóny slaného karamelu, nádechem medu a bílého pepře a slaně sladkým závěrem.


 


Lake Bartężek je rovněž destilována z odrůdy žita „Dankowskie Diamond“, které se pěstuje na jediné farmě v Mazurské jezerní oblasti na severu Polska. Tato oblast je známá pro svá průzračně čistá ledovcová jezera, počasím ovlivněným větrem vanoucím od Baltského moře a tuhými zimami. Žito se více než 80 dní nachází pod sněhovou pokrývkou, což se společně s vyjmenovanými podmínkami odráží v chuti a výrazu destilátu. Vodka je pojmenována po jezeru Bartężek, které se nachází na východě Mazurské jezerní oblasti. Na plné, zakulacené chuti vodky se podepisují jemné tóny černého pepře, pečených ořechů a smetany.


 


Neobvyklé nové balení


Řada Belvedere Single Estate Rye Series přichází v jedinečném novém balení, které má vystihovat chuťově specifický obsah v každé lahvi. Nové láhve mají čtvercové dno, které postupně přechází v oválné a krátké hrdlo. Smogóry Forest má láhev v kouřově šedé barvě a Lake Bartężek v tmavě modré. Barevnost obou lahví je u dna elegantně tmavá a postupně přechází do jasné až průzračné barvy.