Bublinky jménem Perrier Jouët

front.post
front.public: 28. 09. 2018
time03

Champagne Perrier Jouët pochází z vinařství, které založili v roce 1811  v městečku Epernay  Pierre Nicolas Marie Perrier s Adéle Jouëtovou.  Jejich rod  pokračoval ve vinařské tradici ještě dvě generace a poté se značka postupně formou prodeje dostávala do dalších rukou. Současným majitelem je společnost Pernod-Ricard, která také víno dováží do České republiky.  


 


Šampaňské značky Perrier Jouët se proslavilo nejen svou vysokou kvalitou, ale i zajímavým obalem La Belle Epoque, který se začal používat v roce 1969. Jedná se o lahve ozdobené květinami v secesním slohu.  


  


Perrier Jouët Cuvée Belle Epoque 1996 má zlatavou barvu a pravidelné, elegantní perlení. Vůně je podmanivá, vábný smetanový tón doplňují jemné noty sušené meruňky, akátového květu a včelího vosku. Chuť je elegantní, svůdná a okouzlující.  


 


Champagne Perrier Jouët Grand Brut je nápoj s jemným nazelenalým odstínem. Vůně je intenzivní, smetanově okouzlující, s jemnou notou pražené veky. Působivá chuť citrusových plodů harmonizuje s notou máslové hrušky.  


 


Vína značky  Perrier Jouët se vyznačují dokonalou harmonií, křišťálovou průzračností nazlátlé barvy a  živostí bublinek. Jejich vůně se rozvine do květinového a ovocného aroma plného vitality. Chuť je výrazná a smyslná a mísí se v ní ty nejlepší vlastnosti použitých odrůd vína z oblastí z Côtes des Blancs, Vallée de la Marne a Montagne de Rems.  Pověst domu Perrier-Jouet patří k těm nejlepším.