Buenos Aires

front.post
front.public: 13. 01. 2020
time01

Když se řekne Buenos Aires, tak většině lidí hned naskočí Argentina. No pochopitelně, je to její hlavní město. Mimochodem, žije zde více než tři miliony lidí. Začátky výstavby města spadají do šestnáctého století, kdy to začali Španělé, ale po konfliktu s místními indiány byli nuceni toto místo opustit. Historie je sice obšírná, ale my se budeme věnovat místním zajímavostem, které obdivují turisté. Buenos Aires je protkáno architekturou vlastně na každém kroku. 


  Říká se, že zdejší budovy připomínají Paříž, Madrid nebo Barcelonu. Tak tedy začneme s těmi nejzajímavějšími místy. San Telmo je část města, která je považována za bohémskou a také je brána jako kolébka Buenos Aires, protože jsou tu kromě restaurací, obchody se starožitnictvím nebo bary v rytmu vášnivého tanga, ale také se tu konají bleší trhy, a to každou neděli.  


 


Centrum města mezi sebou kromě jiného ukrývá svůj symbol, což je Obelisk a k tomu i slavné divadlo, kde je zpívána opera. V aristokratické čtvrti Ricoleto najdeme kromě muzea umění i krásný kostel N. S. del Pilar. Od tohoto místa je kousek k parku Palermo, který je považovaný za skvost krásy a navíc se zde můžete jít podívat i do planetária, které nese název Galileo Galilei. Je možné, že vás zlákají i restaurace, které se pyšní jak nejrůznějšími masovými pokrmy, ale i sladkými jídly.  


 


La Casa Rosada neboli Růžový dům sídlí na Plaza de Mayo a jedná se o vládní budovu, nebo také Prezidentský palác, kde je místo pro argentinskou vládu. Zdejší balkón byl hostitelem mnoha hvězd, například i Evy Perónové, která z tohoto místa manifestovala za práva žen v politice. Byl o tom natočen i světové známý muzikál Evita v hlavní roli s Madonnou. Populární zpěvačka z tohoto balkónu zazpívala i hit z filmového muzikálu Don´t cry for me, Argentina – v překladu Neplač pro mě, Argentino, což je velmi sugestivní skladba.  


 


Buenos Aires ostatně jako celá země je blázen do fotbalu. Sídlí tu i nejslavnější fotbalový klub z celé Argentiny – Boca Juniors. Pro mužské osazenstvo tudíž bude pohled na stadion, který nese název Estadio Alberto J. Armando, jako pro bohy. Letos v květnu to bylo sedmdesát čtyři let, co je stadion otevřený, přičemž se stavěl více než dva roky. Zkráceně se tomuto místu říká La Bombonera a v současné době má kapacitu čtyřicet devět tisíc míst. Interiér i exteriér je poset malbami známého zdejšího umělce Péreze Celise. Bocu Juniors podporuje i bývalá fotbalová nechvalně proslulá argentinská hvězda, Diego Maradona.


Foto © Depositphotos.com/zixian