Dovolená na Cruise Line

front.post
front.public: 18. 06. 2019
time04

Prázdniny jsou pro většinu lidí obdobím, kdy chtějí odjet na dovolenou. Právě nyní přinášíme typ, jak takovou dovolenou strávit, jde o tzv. dovolenou na crusie line. Jedná se o dovolenou, kterou byste mohli strávit na výletní lodi. Jistě, většina lidí si řekne, že na to nemá, případně jsou postrašení lodními katastrofami, které se řekněme stanou skoro každý rok, stačí si vzpomenout na Concordii nebo bájný Titanik.  


 


Ale přeci jen, tedy pro představu. Takže, většina takových crusie line dovolených, nabízejí zahraniční společnosti. Půjdeme po stopách některých z nich. Pokud jste pár a máte děti, doporučili bychom společnost Disney, známou to firmu ve světě animovaných pohádek, ale dnes už i filmů.  


 


Disney mají k plavbě čtyři lodě, takovou malou flotilu, které nechali postavit v loděnici Meyer Werft. Každá z lodí má jiný název – Disney Magic, Disney Wonder, Disney Dream, Disney Fantasy. Poslední dvě jmenované jsou vlastně takové novější, mají teprve tři potažmo dva roky. Domovský přístav lodí Disney je v Port Canaveral na Floridě. Dá se s nimi plout do Karibiku, na Bahamy, na Havaj nebo dokonce na Aljašku či mexickou Riviéru. Tím, že jde o lodě Disney, tak jsou zaměřeny dost výrazně na děti. Každá z lodí má jednu palubu speciálně připravenou výhradně pro dětské pasažéry. Pro dospělé tu jsou speciální tematické restaurace, na každý večer jiná. Navíc se promítají premiéry filmů ze studia Disney.  


 


Další společnost, která nabízí dovolenou crusie line, je Cuba Cruise. Ta vlastní velmi luxusní lodičku Louis Cristal, se kterou se můžete projet takřka okolo celé Kuby. Během plavby vás vezmou nejen na pláže, ale uvidíte i například památky zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, dále národní parky, ale i kubánskou kultury. Celkově plavba lodí Louis Cristal trvá osm dní. Stravování je all inclusive, v ceně jídelního nebo palubního lístku, jak kdo chce, je zahrnut kompletní servis, to znamená snídaně, obědy, večeře plus občerstvení během dne. Podávají se tu jak alkoholické, tak i nealko nápoje.  


 


I Norsko má svoji dovolenou crusie line. Jejich lodní chlouba nese název Pride of America a i zde je plavba počítána na osm dnů. Nutno říci, že norská společnost je asi v průměru nejdražší z těch, které jsme vám představili. Můžete se ubytovat v kajutě, která má každá svoji kategorii a tím i využívat služby osobního stewarda. Kapitán lodi vás také osobně uvítá na speciální koktejlové recepci. Během dne se můžete zabavit hrami jako je třeba bingo, karaoke, taneční kurzy a tak dále. Večer zase můžete jít na varietní programy či na diskotéku nebo do nočního klubu.