Efekty od Hughes & Kettner

front.post
front.public: 21. 04. 2019
000  – obnovený – obnovený

Efekty, v hudebním světě označované za krabičky, tvoří u kytaristů velice důležité doplňky zvuku, pocitu a přístupu. A efekty od Hughes Kettner zastupují nepostradatelné místo na tomto poli produktů.  Hughes & Kettner je německou firmou, kterou založili bratři Hans a Lothar Stamerovi v roce 1984 v Neukirchenu. Původní vizí bylo vyrobit zařízení pro obohacení zvuku kytarových tónů obalené v jednom kompaktním zesilovači. Tato myšlenka dala zrodu plně programovatelnému kombu AS64, prvnímu kombu svého druhu.  


 


Úspěšný rozjezd měla firma hned za sebou, a tak přišla na trh s dalšími produkty. Novým přírůstkem byl Red Box jakožto první kytarový kabinet emulgátor. Produkt sklidil celosvětový úspěch a i v dnešní době je ve vývoji jako v páté generaci. Začátkem 90. let firma přišla s řadou Tubeman doplňující pre-ampy zesilovačů o charakteristický zvuk zvýrazňující lampy. Později přišla firma se svou první klasickou krabičkou Rotosphere s lampou 12AX7 či ECC83 a zvukem Leslie. Dále pak populární Tubeman MKII s lampou 12AX7, integrovaným Red DI Boxem, knoflíkem Voicing pro kanál High Gain a třípásmovým ekvalizérem.  


 


Další úspěšnou krabicí, která je dodnes v nabídce firmy Hughes & Kettner je simulátor vintage delay/reverb označený Tube Replex s klasickou lampou 12AX7. A nesmíme zapomenout ani na krabici Tube Factor, kdy jde o lampový overdrive s dvojicí módů a jednoduchým ovládáním.  


 


Dodnes si firma Hughes & Kettner zakládá na mimořádné preciznosti, kterou osvědčeně vnáší do svých produktů. Možná je to tím, že nemá širokou nabídku produktů a zaměřuje se na pár svých produktů, které vymazluje k absolutní dokonalosti na popud toho, co kytaristé vyhledávají. Firma se tak nepouští do boje s ostatními konkurenčními firmami a zůstává u několika svých produktů. A dělá zatraceně dobře.