Huawei P40 a nová vize fotografie

front.post
front.public: 27. 03. 2020
000

Vlajkové modely řady HUAWEI P40 nabízí díky dosud největšímu čidlu CMOS celodenní fotografování se super vysokým rozlišením prostřednictvím výkonných fotoaparátů, vysokovýkonnou technologii 5G a špičkový design.


 


Divize Huawei Consumer Business Group dnes představila modely HUAWEI P40 Pro+, HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40, novou řadu vlajkových lodí* chytrých telefonů řady HUAWEI P40, nabízejících špičkový design s přelomovými inovacemi fotoaparátů, jež zásadním způsobem rozšiřují možnosti mobilního fotografování a natáčení videí.


Řada HUAWEI P40 pokračuje v nejlepší tradici excelentního focení chytrými telefony. Velké čidlo o velikosti 1/1,28 palce disponuje velikostí pixelu 2,44 μm. Díky tomu umožňuje rapidně vyšší prostupnost světla pro lepší výkon při slabém osvětlení, zatímco vylepšená periskopová konstrukce se stará o 10násobek skutečného optického zoomu. Modely vlajkových lodí této řady* fungují na čipové sadě Kirin 990 5G a podporují vysokorychlostní technologii 5G a technologii Wi-Fi 6 Plus. Pokročilý hardware je zabudován do krásného a kompaktního krytu s displejem HUAWEI Quad-curve Overflow, který nabízí vynikající plynulost a citlivost.


Generální ředitel divize Consumer Business Group Richard Yu k tomu říká: „Chytré telefony Huawei řady P se vždy vyznačovaly inovativní estetikou a prémiovým hardwarem pro focení. Přitom vždy představovaly to nejlepší v průmyslovém designu a technologiích. S mimořádným čidlem, optikou od značky Leica, silnou čipovou sadou a technologií HUAWEI XD Fusion Engine je řada HUAWEI P40 ukázkovým příkladem naší snahy a nabízí celodenní zážitky v super vysokém rozlišení, aby naši zákazníci mohli uskutečňovat své kreativní vize.”


 


Konstrukce, jaká tu ještě nebyla
Modely HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ jsou vybaveny displejem HUAWEI Quad-curve Overflow  inspirovaným uměním pohybu v přírodě. Displej disponuje zaoblenými hranami na všech čtyřech stranách a vytváří tak tvar, který připomíná vodu přetékající přes okraj šálku. Super tenké rámečky a kulaté rohy zajišťují vzhled, který dělá dojem téměř nekončícího okraje a stará se o skvělý zážitek při pohledu na chytrý telefon, stejně jako o ergonomické držení. Vylepšený skener otisku prstu integrovaný do displeje nabízí o 30 % rychlejší biometrickou autentizaci.


Modely HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 vyzařují klasickou elegancí ze všech pohledů. Jsou dostupné v barevných provedeních Blush Gold a Silver Frost. Model HUAWEI P40 Pro+ je vybaven vynikajícím keramickým zadním panelem vyrobeným za použití nanotechnologií, který je vypálen a vyleštěn takovým způsobem, aby obstál ve zkoušce času s neuvěřitelnou trvanlivostí a nadčasovým stylem. Tento unikátní design přichází ve dvou ikonických barvách: White Ceramic a Black Ceramic.


 


Celodenní fotografování se super vysokým rozlišením
Ve vlajkových modelech řady HUAWEI P40* je zabudován pokročilý systém fotoaparátů Ultra Vision Leica, který je k dispozici v konfiguracích tří, čtyř a pěti fotoaparátů. Fotoaparát HUAWEI P40 poskytuje vynikající fotografické výsledky s ultra širokoúhlými a širokoúhlými objektivy a teleobjektivy. Systém fotoapaátů HUAWEI P40 Pro se vyznačuje evolucí systému Leica Quad Camera s výkonnějším fotoaparátem SuperSensing Cine Camera a fotoaparátem pro 3D snímání hloubky pro podporu zoomu 50x SuperSensing Zoom. HUAWEI P40 Pro + umožňuje zákazníkům zažít nevídané díky systému SuperZoom Array, jež podporuje 10násobek skutečného optického přiblížení a 100násobek digitálního přiblížení.


Čidlo HUAWEI Ultra Vision Sensor, které je součástí vlajkových modelů řady HUAWEI P40, je technickým zázrakem, který je revolucí v technologii čidel na úrovni pixelů. Úhlopříčně měří 1/1,28 palce a podporuje pixel binning pro dosažení velikosti pixelů 2,44 μm a podporuje systém Full Pixel Octa PD AutoFocus pro vysokorychlostní zaostření kdykoli během dne, zatímco systém HUAWEI XD Fusion Engine integruje a zpracovává data z více fotoaparátů pro celkové zlepšení kvality fotek.


HUAWEI P40 Pro přibližuje vzdálené objekty pomocí 5násobného optického zoomu, 10násobného hybridního zoomu a 50násobného maximálního digitálního zoomu. Řada HUAWEI P40 Pro vůbec poprvé nabízí spektrum barevných filtrů RYYB, které zvyšují prostupnost světla a zlepšují kvalitu snímků se zoomem. HUAWEI P40 Pro+ má 100násobný SuperZoom Array s novou periskopovou konstrukcí, která pětkrát odráží světlo, čímž prodlužuje světelnou dráhu o 178 procent a podporuje tak 10násobný skutečný optický zoom. Opticky stabilizovaný hlavní fotoaparát Ultra Vision a systém SuperZoom Array pracují společně s AI na realizaci trojité OIS + AIS pro výrazně vylepšenou stabilizaci fotografií a videa.


Tón a struktura pleti jsou věrně reprodukovány pomocí nového spektrálního senzoru barevné teploty a algoritmu AI AWB, které zvyšují přesnost barev o 45 procent. Algoritmy pro hluboké učení poskytují optimalizaci portrétů v reálném čase, která zvyšuje světlost a detaily. HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ mají fotoaparát na selfie s rozlišením 32MP a infračervený fotoaparát IR Depth Camera, které podporují autofokus a simulaci efektu bokeh, aby poskytovaly stejné vynikající efekty na výšku, stejně jako infračervené odemykání obličejem pro bezpečné odemknutí zařízení bez ohledu na okolní světelné podmínky. Řada HUAWEI P40 také představuje HUAWEI Golden Snap, novou funkci Galerie, která využívá AI k výběru nejlepších snímků z pohyblivého obrazu. Funkce AI Remove Passerby a AI Remove Reflection mohou odstranit nežádoucí předměty a oslnění z rámečku, což uživatelům umožňuje snadné vylepšení jejich fotek.


 


Výkonná kapesní kamera
Kamera SuperSensing Cine s rozlišením 40MP v modelech HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ má ultraširokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností odpovídající 18mm a 1/1,54palcový senzor podporující poměr stran 3:2, který je populární mezi fotoaparáty DSLR s plným rámečkem. Pixely na tomto senzoru lze individuálně upravit tak, aby zachytily dlouhou, krátkou nebo normální expozici hardwarově založených videí HDR. V této kameře je zabudována technologie SedecimPixel Fusion, která podporuje pixel binning 16-v-1 a vytváří super pixely o rozměrech 4,48μm, které zvyšují citlivost světla až na hodnoty ISO51200 a umožňují ultra pomalé snímání videa o rychlosti 7 680fps.


Vlajkové modely řady HUAWEI P40* u videí podporují simulaci efektu bokeh v reálném čase. Tato funkce napodobuje efekty širokoúhlého objektivu a dodává progresivní bokeh, který pomáhá zvýraznit hlavní předmět záběru. Teleobjektiv dokáže zachytit záběry se zoomem s vysokým rozlišením i videa s časovým odstupem 4K. Směrové automatické přiblížení dostupné v modelech HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ umožňuje uživatelům současně přiblížit zdroj zvuku a současně zesílit jeho hlasitost.


 


Ceny a dostupnost
Řada HUAWEI P40, přesněji modely P40 Pro a P40, bude na českém trhu v předprodeji od 26. 3. do 5. 4. 2020 ve zvýhodněném balíčku s Freebuds 3 a VIP službami včetně úložiště Huawei Cloud 5 GB doživotně zdarma + 50 GB na jeden rok. Od 6. dubna 2020 budou modely Huawei P40 Pro a P40 k dispozici v běžném prodeji, a to v distribuci Vodafone, O2 a ve volném prodeji.