Hudební nástroje Yamaha a kdo na ně hraje

front.post
front.public: 05. 11. 2019
000  – obnovený – obnovený

Japonská společnost Yamaha je jedním z největších světových výrobců celé řady hudebních nástrojů. Mezi její produkty z hudební oblasti můžeme uvést piana a klávesové nástroje, smyčcové nástroje, bicí a perkuse nebo kytary a baskytary.


   Krátce k profilu společnosti. Yamaha dnes působí na poli různých hudebních nástrojů jako absolutní eso v oboru. Nepřekvapí ani fakt, že si značku Yamaha vybírá řada profesionálních hudebníků. Její produkty si můžeme zakoupit i u nás v České republice a kromě toho ve všech vyspělých státech světa. Yamaha není jen výrobcem hudebních nástrojů. Věnuje se také vzdělávání a to hned pomocí vlastních hudebních škol Yamaha, které navštěvují talentovaní jedinci na celém světě.  


 


Ze slavných umělců si nástroje značky Yamaha oblíbila celá řada muzikantů od hráčů na bicí, kytary a basy, perkuse, piana, smyčcové nástroje a to prakticky ve všech oblastech žánrů od klasiky, přes country, jazz, soul, Hip-Hop, Heavy Metal až po Rock nebo Pop.  


 


Na bicí Yamaha hrají a hráli slavní umělci a rockoví muzikanti Justin Foley, David Garibaldi, Matt Cameron (americký bubeník skupiny Pearl Jam a Soundgarden), Larry Mullen (bubeník irské hudební skupiny U2) nebo Ben Jolliffe.  


 


Z proslulých kytaristů, kteří si oblíbili značku Yamaha, bychom mohli uvést Johna Patitucci (americký jazzový kontrabasista, baskytarista a hudební skladatel), Billy Sheehan (americký baskytarista a člen skupin UFO, Talas, The Winery Dogs, Niacin a Mr. Big), Matthias Jabs nebo Nathan East, který je členem smooth jazzového kvartetu Fourplay. Vlajkovou loď mezi koncertními křídly, Yamaha CFX, si vybral pro hraní na londýnských vystoupení Pierre-Laurent Aimard – jeden z nejlepších klavíristů svojí generace.  


 


Aktuálně doprovází zpěvačku Adele doprovod, který si vybral tichý klavír Yamaha C3XSH dodávající vynikající zvuk a rozsáhlé schopnosti ideální pro efektivní živou produkci zvuku.