HyperChrome Ultra Light

front.post
front.public: 15. 11. 2016
000  – obnovený – obnovený
Rado splnilo úkol a představuje jednoduché nic nevážící hodinky  Rado posiluje svou pozici lídra na poli hodinářských inovací. HyperChrome Ultra Light jsou vyrobeny z trojice neuvěřitelně lehkých materiálů: nitridu křemíku, eloxovaného hliníku a tvrzeného titanu. Minimalistický design a hmotnost součástek je posouvají na špičku současné technologie a stylu.

 

Číselník bez indexů je ztělesněním jednoduchosti. Přírodní tmavě šedý odstín nitridu křemíku dává lehkým hodinkám nepřehlédnutelnou barvu. Textura soustředěné kružnice na číselníku, jež jemně přechází směrem dolů, připomíná uklidňující obrazce v písku zenových zahrad. Na svém místě drží 56 gramů vážící hodinky řemínek NATO.

 

Inovace inspirovaná

Rado poprvé představilo lehkou keramiku z nitridu křemíku v roce 2013 limitovanou edici modelu DiaMaster. Od té doby tento materiál neustále vyvíjí. Je to výprava za snižováním hmotnosti. Rado nyní uvádí HyperChrome Ultra Light, nejnovější časomíru z nitridu křemíku. Použití součástek z tvrzeného titanu a strojek z eloxovaného hliníku ukazují, že hmotnost lze ještě snižovat.

 

Nitrid křemíku je vysoce odolný materiál používaný v letectví a automobilovém průmyslu, spojuje výjimečnou tvrdost a nízkou hmotnost. V porovnání s tradiční high-tech keramikou od Rado je ještě tvrdší a váží o polovinu méně. Automatický strojek z eloxovaného hliníku je nejen dobře chráněn před korozí, ale znatelně snižuje celkovou váhu hodinek, stejně jako součástky z  tvrzeného hliníku.

 

HyperChrome Ultra Light oslní svým zenovým vzhledem. Jsou časomírou pro náročné zákazníky, kteří vědí, že méně je někdy více.

 

O Rado

Rado je světově známou značkou, vyhlášenou pro svůj inovativní design a použití revolučních materiálů pro nejodolnější hodinky na světě. Od svého založení ve švýcarském Lengnau prokazuje Rado objevitelského ducha, který je potvrzením filozofie značky „Pokud si to dokážeme představit, můžeme to i uskutečnit“ platné dodnes.