Inteligentní interiérová kamera Netatmo

front.post
front.public: 14. 04. 2020
000

Inteligentní interiérová kamera od Společnosti Netatmo, francouzské jedničky v oblasti chytré elektroniky, je nyní kompatibilní s technologií HomeKit Secure Video. Uživatelé mohou nově sledovat svá videa z Inteligentní Interiérové Kamery v aplikaci Apple Home a bezpečně je ukládat do iCloudu.


Tato bezplatná a automatická softwarová aktualizace bude v nejbližších dnech postupně dostupná pro všechny Inteligentní interiérové kamery Netatmo, včetně již zakoupených.


Netatmo Inteligentní interiérová kamera je jednou z prvních kamer kompatibilních s HomeKit Secure Video. Tento přístroj je schopen rozlišovat mezi cizími osobami, rodinnými příslušníky a neškodnými pohyby. Díky zabudované technologii rozpoznávání obličeje, uživatel dostane upozornění na svůj chytrý telefon spolu s fotografií a videem, jakmile kamera detekuje neznámou tvář.


„Uživatelé jsou mimořádně citliví na ochranu bezpečnostních záběrů z jejich domova. Chtějí si být jisti, že videozáznamy zůstanou důvěrné a že k nim nebude mít nikdo jiný přístup. Jejich obavy řešíme konceptem kamer s místním ukládáním dat. A protože myslíme na ochranu soukromí jejich dat a zároveň jim chceme nabídnout různé možnosti, rozhodli jsme se podporovat HomeKit Secure Video společnosti Apple. Netatmo proto umožňuje uživatelům svých aplikací zálohovat bezpečně jejich záznamy na iCloudu. Ode dneška mají tak uživatelé aplikací Netatmo, špičky v oblasti ukládání dat, 3 možnosti, jak ukládat svá data: na iCloudu společnosti Apple HomeKit Secure Video, na svém osobním účtu Dropbox nebo na svém serveru FTP.“ uvedl Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo.


HomeKit Secure Video umožnuje uživatelům bezpečně sledovat svůj domov
Zákazníci Apple nyní mohou sledovat videa živě či si zpětně přehrát veškerou aktivitu detekovanou v posledních 10 dnech Inteligentní interiérovou kamerou na svých iPhonech, iPadech nebo počítačích Mac v aplikaci Apple Home. Pomocí zařízení jako Apple TV, HomePod nebo iPad (nastavený jako home hub), HomeKit Secure Video videa nahrané bezpečnostními kamerami nejdříve místně analyzuje a určí, zda je na videu zachycena osoba, zvíře či vozidlo a poté je bezpečně uloží na iCloud, kde k nim má přístup pouze zákazník


Díky podpoře HomeKit Secure Video budou mít uživatelé Inteligentních interiérových kamer Netatmo možnost ukládat bezplatně svá videa místně na dodávanou kartu microSD a zároveň na iCloud podle zvolených plánů zálohování. Zákazníci s úložištěm iCloud o velikosti 200 GB mohou přidat jednu kameru bez dalších nákladů a zákazníci s úložištěm o velikosti 2 TB mohou přidat až pět kamer – to vše bez dopadu na limit úložiště.


Cena a dostupnost
Inteligentní interiérová kamera se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 5 999 Kč.