Joe Perry

front.post
front.public: 23. 04. 2015
time00-kopie
Joe Perry, celým jménem Anthony Joseph Perry, je americký hudebník. Narodil se desátého září 1950 ve Spojených státech Amerických, v Massachusetts, přesně v Lawrence a svůj hudební život či kariéru spojil s rockovou hudební legendou Aerosmith.

 

Vezmeme to od jeho dětství. Jméno Perry je v podstatě pseudonym, protože rodina se jmenovala Pereira, protože pocházejí původně z Portugalska. To je všechno z dědečkovi strany, z maminčiny strany má italské předky, takže je to tzv. divoká krev. Když už jsme nakousli rodiče, tak otec byl účetní a maminka nejdříve učila tělocvik na vysoké škole a pak přesedlala na výuku aerobiku.

 

Vůbec poprvé, kdy se začal zajímat o hudbu, nějak zevrubněji bylo když slyšel Beatles. Nyní přecházíme ke vzniku Aerosmith. Joe Perry a Steven Tyler, což je frontman skupiny, se setkali zhruba někdy v roce 1970. Začali hrát a velmi záhy měli na kontě i hity. V té době Aerosmith a hlavně Steven Tyler přičichly i k zásadním neřestem, jako jsou drogy. Ve stejné době chodilo na jejich koncerty mnoho mladých lidí, kterým se říkalo modrá armáda, protože obvykle byli stejně oblečení - džíny, džínová bunda a dlouhé vlasy. Také drogové eskapády začali nabývat neuvěřitelných rozměrů. Mez lety 1977 a 1978 začalo navíc prorůstat na koncertech i násilí v podobě házení petard na pódium a tak dále.

 

V roce 1979 to došlo tak daleko, že se Joe Perry těžce pohádal se Stevenem Tylerem a na protest odešel z kapely. Joe Perry se následně pustil do sólové kariéry, která trvala zhruba pět let. Ovšem nebyla nijak zvláště úspěšná, to musíme podotknout. Joe Perry musel potlačit hrdost a tak se v roce 1984 vrátil do kapely Aerosmith. V podstatě se jim povedl comeback ve staré sestavě. Joe Perry je s kapelou Aerosmith dosud, i když už jsou to staří pánové, na kterých je bohužel vidět jejich zhýralý životní styl, poznamenaný hlavně už zmíněnými drogami.

 

Joe Perry byl poprvé ženatý s Elyssou Jerret a manželství trvalo sedm let, přičemž z něj vzešel jeden syn - Adrian. Tři roky po rozvodu se oženil podruhé, tentokrát s Billie Paulette Montgomery. S tou mají dva syny - Tony a Roman. Jeho žena si však do tohoto svazku přivedla další dítě - syn Aaron. Momentálně žijí na farmě ve Vermontu, ale mimo město, občas však Joe Perry pobývá v Massachusetts. Joe Perry je fanoušek do kytar, ostatně jako většina rockerů - nyní má něco okolo šesti set kusů.

Foto © Depositphotos.com/gregorylee