Kamčatka, země pouze pro chlapy

front.post
front.public: 03. 06. 2019
time02

Už jen ten název zní vzdáleně. Téměř nedotčená země s množstvím termálních pramenů, vulkánů a „divoké krajiny“. Kdo si tady rozhodně přijde na své, jsou rybáři. Nejpříznivější podmínky pro říční rybolov na běžnou udici jsou na poloostově Kamčatka až na konci léta.  


 


Od srpna do října je již hladina řek dostatečně nízká a to s sebou přináší ideální dobu pro lov lososů. Právě v tomto období se zde v některých řekách prolíná tah i několika druhů těchto úchvatných ryb. Rybářům skočí „na špek“, tedy vlastně na mušku především červení lososi zvaní Nerka. Ostatní druhy, jako například Kety (lososi psí) a Gorbuši bývají naopak proti umělým nástrahám vcelku imunní. Poslední tah v roce patří lososům stříbrným (Kižuč). Na ten je obvykle soustředěna pozornost největší, neboť na většině řek je již dost nízký stav vody a tyto nádherné ryby zrovna nenechávají nástrahy bez povšimnutí.  


  


Pokud přijedete na Kamčatku o něco dříve, tedy v červenci, kdy sezóna teprve začíná, můžete  se setkat také s lososem královským. Říká se jim Čavyča a jsou to kousky opravdu majestátní. Představa pětadvacetikilového úlovku je pro vášnivého rybáře jistě dosti lákavá, rybolov tu na začátku sezóny ale komplikuje vysoká hladina vod.   Poloostrov Kamčatka není určitě místem pro běžnou dovolenou. Je to drsná země, kam by se měly vypravit především povahy toužící po dobrodružství nebo ti, kteří jsou ochotni oželet komfort hotelů s bazény a dokonalou obsluhou. Kamčatka se nachází na dálném východu Ruské federace a její nejsevernější část zasahuje až téměř k Severnímu polárnímu kruhu. Rozlohou je čtyřikrát větší než bývalé Československo. Časový posun oproti Česku je plus 11 hodin.


Foto © Depositphotos.com/tatisol