Kde se vzal Airsoft

front.post
front.public: 02. 11. 2019
000-obnoveny-

Mnoho lidí zcela jistě slyšelo pojem airsoftová pistole, airsoftové zbraně či airsoft samotný - a právě dnes si budeme povídat, co to ten airsoft vlastně je. Podle názvu by se mohlo někomu zdát, že se jedná o americký sport, ale chyba lávky, pochází to totiž z Japonska, kde to vzniklo na konci roku 1970.


 


Následně se to rozšířilo po celé Asii. Zhruba někdy v roce 1980 přišly airsoftové zbraně i do Spojeného Anglického království - Velká Británie. Ovšem co to vlastně ten airsoft je - tak předně s tím dejme tomu v uvozovkách trénovali vojáci v lesích. Dá se říct, že tuto hru mohou hrát lidé bez omezení věku.  


Pochopitelně i airsoft má jistá pravidla. Když pomineme bezpečnostní pravidla, tak tu máme ještě ta právní. Airsoft je vcelku legální záležitost ve většině zemí. Mezi zajímavosti určitě patří, že ve Spojených státech Amerických, mohou airsoft provozovat i na soukromém pozemku, ale musí se předem dohodnout s jeho majitelem. Vloni v říjnu se dokonce stala v Americe tragédie.  


Tehdy se stalo, že třináctiletý chlapec měl airsoftovou pistoli a zabil člověka. V současné době jsou i zákony, týkající se dovozu airsoftových zbraní, například v Kanadě. Když už jsme u zbraní, tak si je trochu osvětlíme.  


Jsou velmi podobné klasickým pistolím. Střílí se dvěma projektyly - šest milimetrů nebo osm milimetrů. Existují vlastně dva základní druhy, jenž se ještě dělí. a to jak automatické nebo elektrické, v některých případech se kombinují oba typy. Co se týká dalších způsobů, tak existují už i zbraně, které vypouštějí i zelený plyn. Ovšem nejčastějším způsobem střelby jsou kuličky, jen jsou z části plastové a z části keramické. Jako každý takový podobný sport, tak i v tomhle případě, musí mít člověk na sobě nějaké ty základní ochranné prvky. Tak za prvé tu máme ochranné brýle - je to celkem logické, co kdyby se náhodou trefilo do očí.  


K tomu se používá oblečení, jenž má na sobě armáda, říká se mu maskovací. Někteří z hráčů jsou velmi moderní, jak by se dalo říct, ale netýká se to ochranných věcí. Pokud by někdo chtěl doopravdy vědět, jak airsoft vypadá, tak je to něco na způsob filmu Rambo, s nadsázkou řečeno. Někomu to může připadat, jako když vidí partičku šílenců, prohánějících se po lese, s cílem zasáhnout svého soupeře. Berme to tak, že je to ve Spojených státech Amerických, ale vlastně i skoro v celém světě, momentálně zábava, kterou vyhledává velká spousta lidí, jenž to dělají kvůli legraci a odreagování se.


Foto © Depositphotos.com/chatchai