Kdo hraje na kytary Ibanez

front.post
front.public: 08. 06. 2019
000  – obnovený – obnovený

Proslulý výrobce kytar Ibanez je známý a uznávaný po celém světě. Má celou řadu příznivců v řadě amatérských hráčů, včetně slavných osobností.    Japonský Ibanez začal v prvopočátku existence s výrobou kopií slavných značek kytar (Gibson, Rickenbaker, Fender) a díky nízké ceně se velice rychle dostal do povědomí řady hudebníků. Kvalitou zpočátku příliš neoplýval, nicméně časem se kopie staly kvalitní a více žádané, než dokázali slavní výrobci originálů (Gibson) unést. Ibanez tak spustil vývoj unikátních modelů kytar, které byly a jsou moderní a levné.   


   


Na kytary Ibanez hraje a hrála celá řada slavných umělců od Dave Murray z Iron Maiden počínaje, po Joe Satrianiho konče. Konkrétně můžeme zmínit Tosin Abasi z Animals as Leaders, pro kterého Ibanez vytvořil signature řadu Tosin Abasi Ibanez guitar nebo Joey Allen ze skupiny Warrant. Na signature sérii Ibanez GB hrál jazzový kytarista Geore Benson. A určitě nemůžeme opomenout ani kytaristu skupiny Limp Bizkit, Wese Borlanda, který vlastní a hrál na spoustu modelů od Ibanez (např. Ibanez RG7 CST).    


 


Basový kytarista irské rockové skupiny U2 – Adam Clayton nejčastěji hraje na baskytary Ibanez nebo Fender. Kytarista Paul Gilbert z heavy metalové skupiny Racer X a Mr. Big též hraje na Ibanez PGM modely, stejně jako zesnulý člen skupiny Slipknot Paul Gray na série ATK. Známý člen punk rockové skupiny The Offspring, Dexter Holland hrál na kytary Ibanez. Obvykle používal RG model s Jägermeister logem na dvanáctém pražci. Jeho parťák Noodles hraje na Ibanez NDM série.    


 


V roce 1993 reprezentovali značku Ibanez v jejím katalogu kytaristé Gary Holt a Rick Hunolt thrash metalové kapely Exodus. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na Darona Malakiana ze System of a Down. Daron hrál na modely IC200 a IC300 a později na Ibanez Iceman ICX. Kytarista a zpěvák skupiny Sublime – Bradley Nowell, který se v roce 1996 předávkoval heroinem, hrál na model Ibanez S470.    


 


Japonskou značku kytar si pro svoji hru vybral i kytarový virtuoz Joe Satriani. Ibanez Joea oslovila s nabídkou vlastní signature řady kytar Ibanez JS 3 s malbami Donnieho Hunta. Kromě toho hrál na Ibanez Futura a dnes hraje na kytary modelové řady JS – Production Line JS100, JS2410, JS Black Dog, JS2CH a další.


Foto © depositphotos.com/mujfotograf