LG G Flex, unikátní, ohebný, zakřivený

front.post
front.public: 08. 02. 2014
time03
Nejnovější zařízení prémiové řady G nabízí celou řadu inovací, včetně prvního skutečně ohebného displeje a baterie na světě. LG G Flex se může pochlubit také novým uživatelským rozhraním (UX), jež využívá zakřivené provedení telefonu.

 

Vertikálně zaoblený design LG G Flex snižuje vzdálenost mezi ústy a mikrofonem, když držíte přístroj u ucha. Využívá zakřivení oblouku, který je optimalizován pro většinu obličejů, aby mohl poskytnout vyšší kvalitu zvuku. Zakřivená forma zvyšuje zvukovou hladinu o 3 dB ve srovnání s typickými plochými smartphony. Díky zaoblenému designu telefon lépe padne do ruky a pohodlněji jej můžete nosit také v zadní kapse. V režimu na šířku navíc displej nabízí uchvacující filmový zážitek s nejpohodlnějšími pozorovacími úhly pro sledování videa nebo hraní her.

LG G Flex má vypínací tlačítko umístěné na zadní straně telefonu, podobně jako tomu bylo například u modelu LG G2. Stejně jako u jeho předchůdce i zde byla odstraněna tlačítka po stranách přístroje, čímž se snižuje šance náhodného vypnutí telefonu. Zároveň lze během hovoru pohodlně regulovat hlasitost ukazováčkem bez nutnosti odsunout telefon od ucha.

 

Největší zakřivený displej pro smartphone

6-palcový displej G Flex je největším plastovým OLED displejem (P-OLED) vyvinutým a sériově vyráběným speciálně pro chytré telefony. Ultratenký a ultralehký flexibilní P-OLED displej a zakřivený OLED panel jsou postaveny na plastových substrátech místo skla, což dává modelu LG G Flex jeho jedinečný tvar a odolnost. P-OLED displej zobrazuje jasněji a přesněji díky použití technologie Real RGB, která obsahuje všechny tři subpixely – červený, zelený a modrý – v jednom pixelu.

 

První zakřivená baterie na světě

Speciálně pro použití v LG G Flex vyvinula LG první zakřivenou baterii na světě. Ta je navržena s patentovanou technologii Stack & Folding, která snižuje fyzickou námahu baterie v zakřiveném tvaru a zajišťuje tak lepší stabilitu a vyšší výkon. I přes svoji tenkou formu má baterie telefonu LG G Flex kapacitu 3500 mAh a poskytuje dostatek energie i pro více než jeden den používání.

 

Uživatel středem pozornosti

Mezi technologie, jež LG G Flex používá jako první, patří také samoopravitelný povlak na zadním krytu. Elastická vrstva má schopnost zotavit se z každodenního opotřebení a zacelit drobné škrábance a vrypy, jejichž vznik je u smartphonu bez obalu velmi pravděpodobný. LG G Flex tak bude vypadat déle jako nový.

G Flex je pak prvním LG telefonem, který podporuje nahrávání 4K videí.

Uživatelé LG G Flex budou mít možnost přehrávat hudbu ve formátu MP3, v CD kvalitě nebo v nejvyšší kvalitě 24 bit/192kHz Hi-Fi. Řadu funkcí, jako jsou například KnockON, Guest Mode nebo Plug & Pop, které byly poprvé představeny v modelu LG G2, naleznete také v novém LG G Flex.