Marek Hyka pod křídly Hamilton

front.post
front.public: 27. 07. 2016
000  – obnovený – obnovený
Spolupráce značky Hamilton a jednoho z nejlepších českých leteckých akrobatů Marka Hyky se týká nejen umístění loga Hamilton na letounu a na akrobatické kombinéze na všech světových soutěžích a air show, ale také pozvání obchodních partnerů Hamilton na vrchol letecké sezóny, Mistrovství Evropy v akrobatickém létání.

 

„Je nám ctí, že můžeme být partnery tak úspěšného profesionála, kterým Marek Hyka je. Marek letadla a létaní doslova miluje a všechno co dělá, dělá naplno. Jeho vášeň, ctižádost a touha stoupat stále výš perfektně ladí s ideály značky Hamilton a přesvědčením, že „sky is the limit“,“ říká Brand Manager značky Hamilton Jan Valenta. Jako poděkování za spolupráci a gratulaci k čerstvému titulu vicemistra ČR v akrobatickém létání předala společnost Carollinum Hykovi hodinky Worldtimer, na jejichž vývoji se podílel stájový pilot Hamilton Nicolas Ivanoff, a které nabízejí praktické funkce pro akrobatické piloty. Stejný model je také vyobrazen na výškovém kormidle Hykova letounu. „Za to, že na akrobatickém nebi létám stále výš, vděčím i svým sponzorům,“ dodal k partnerství Hyka.

 

Soutěž o let s Markem Hykou
Na závěrečný den mistrovství Evropy v letecké akrobacii v sobotu 27. srpna, kdy se konají finálové lety, Freestyle a slavnostní ceremoniál, je připraven i atraktivní doprovodný program pro piloty, návštěvníky a fanoušky včetně šance vyhrát akrobatický let s Markem Hykou. Losování diváckých vstupenek proběhne v sobotu a vítězné lety se uskuteční přímo na letišti. Jubilejního 20. Mistrovství Evropy v letecké akrobacii v Moravské Třebové se zúčastní reprezentační týmy z Francie, Ruska, Španělska, Německa, Portugalska, Rumunska, Ukrajiny, Anglie, Švýcarska, ale i piloti z Austrálie, Hongkongu či Jihoafrické republiky. Domácí barvy bude kromě Marka Hyky hájit Martin Šonka a Petr Kouřil.

 

Letecká legenda Hamilton
Značka Hamilton založená r. 1892 v pensylvánském Lancasteru je s letectvím spjata už od roku 1919, kdy se piloti první americké letecké pošty mezi Washingtonem a New Yorkem řídili podle jejích hodinek. Ve třicátých letech se na přesnost časomír Hamilton spoléhala již veškerá americká letecká pošta i velké letecké společnosti. A letecká vášeň je se značkou Hamilton spojená dodnes. Hamilton je časomírou a sponzorem nejrůznějších leteckých závodů jako například jednoho z největších leteckých svátků na světě, významné přehlídky EAA (Experimental Aircraft Association) AirVenture Oshkosh v americkém Wisconsinu či světového poháru ve Francii. Úzce spolupracuje s předními letkami, elitním francouzským akrobatickým pilotem Nicolasem Ivanoffem a leteckou záchrannou službou Air Zermatt.

 

Marek Hyka
Akrobatický pilot v kategorii Unlimited, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii a profesionální air show pilot. K zájmu o letadla se dostal díky svému otci, pilotovi práškovacího letounu Let Z-37 Čmelák. V šestnácti letech zakusil na rogalu svůj první samostatný let a ten rozhodl o jeho dalších krocích. Po roce přesedlal na větroně a začal se ohlížet po královské letecké disciplíně – akrobacii. Té se intenzivně věnuje od roku 2003, kdy prakticky ihned po základním výcviku začal závodit. Od roku 2010 soutěží v nejvyšší kategorii Unlimited. Největší úspěchy Marka Hyky jsou titul Mistra světa v kategorii Advanced (2010), čtvrté místo na loňském Mistrovství světa ve Francii v soutěži týmů a druhé místo na Mistrovství ČR v Břeclavi letos v červenci.