Na co hraje Steve Morse

front.post
front.public: 13. 01. 2018
000  – obnovený – obnovený

Steve Morse je slavným americkým kytaristou a skladatelem, kterého proslavilo především členství v rockové skupině Deep Purple. Jeho kolekce oblíbených kytarových nástrojů zahrnuje třeba Music Man SM-Y2D, se kterou rád objíždí koncertní turné. 


Když ještě chvíli zůstaneme u kytar, musíme zmínit Morsův model Silhouette, který vyšel jako signature model Music Man Steve Morse. Delší dobu hrál Morse také na hybridní Fender Telecaster a Stratocaster s krkem a hmatníkem ze Stratu a tělem Tele. Kytary si Steve pochopitelně velice cení a rád ji používá při koncertních turné.    


 


V minulém roce, respektive na podzim, Morse v rámci koncertního turné po Evropě s kapelou Deep Purple měl zastávku také u nás. Jeho oblíbeným koncertním nástrojem je již zmíněná hybridní kytara Frankenstein Tele s hmatníkem s jumbo pražcem, čtveřicí snímačů s 3 přepínači a stratocasterovským krkem a korpusem z Telecasteru. Elektronika Telecasteru je první signované série Ernie Ball Musicman Steve Morse.    


 


Zmíněná nová signatura Music Man SM-Y2D s transparentním povrchem a obláčkovým javorem patří do oblíbených nástrojů. Můžeme k nim doplnit výbavu sestávající z dvou humbuckerů DP200/DP205, nožového switche, push/pull přepínače a vibratem Floyd Rose. Co se týče zesilovačů a boxů, Morse si oblíbil německou značku Engl, od které poslední dobou využívá zejména aparáty na míru Steve Morse Signature Special s výkonem 100 W. Při hře s Deep Purple ráda používal stacky se 120W hlavami Peavey 5150 a VTM 120, zatímco s Dixie Dregs a svým Bandem používal Marshally.    


 


Jako efektový rack a pedalboard používá řadu efektů od spolupracující firmy TC Electronic. Jmenovitě můžeme uvést delay TC Electronic Flashback s multiefekty G-Major2 a reverb Hall Of Fame od firmy TC Electronic a pedalboard se dvěma potenciometry, pedály Ernie Ball a ladičku TC Electronic PolyTune. Morse používá nejraději struny Ernie Ball Custom RPS 0.10 Hybrid a též trsátka Ernie Ball.