Na plážích Indického oceánu

front.post
front.public: 27. 07. 2020
000

Lepší útěk za romantikou, než na exotické pláže obklopené křišťálově modrou vodou Indického oceánu, si zřejmě představit nedokážete. Nicméně tyto prázdninové klenoty nejsou jen pro novomanžele, kteří vyrazili na líbánky.


Ve skutečnosti jsou písčité břehy Malediv, Seychel a Mauriciu rájem, ať už jde o jakoukoliv dovolenou – od adrenalinových vodních sportů až po prozkoumávání hlubin, kde žijí vzácní mořští živočichové; naplno si tyto destinace užijí i rodiny s dětmi.Protože jsme si vědomi, že pobřeží je takřka nekonečné a letovisek a ostrovů je na výběr nesčetně mnoho, vybrali jsme pro vás několik našich oblíbených. Čili ať už potřebujete zrelaxovat s nohama v písku a následně se vyhoupnout zpět do sedla, nebo jednoduše zmizet a prozkoumávat krásy světa, nechte se unést s Emirates na nejlepší pláže v Indickém oceánu.  


Nejlepší pláž pro poznávání podmořského života: Blue Bay, Mauricius Nachází se na jihovýchodní straně ostrova. Tato chráněná oblast volně žijících živočichů láká jak turisty, tak místní. Na tomhle ne zcela rozvinutém místě můžete podniknout třeba výlet lodí s průhledným dnem, anebo se potápět – objevíte zde více než 50 druhů přírodních korálů a ryb, které tyto vzácné vody obývají. Nenechte si ujít ani bohatou nabídku drinků a stánků s občerstvením, a to zejména o víkendech, kdy horko těžko najdete lepší a čerstvější dobrotu – třeba ústřice nebo humra.  


Nejlepší pláž pro odpočinek: Anse Source D’Argent na ostrůvku La Digue, Seychely Pobřeží, které se nachází na jednom z hlavních ostrovů a je pokryto růžovým pískem a osázeno žulovými balvany, může v člověku vyvolat pocit vzrušení, ale i samoty, je totiž oproštěno od veškerého cestovního ruchu. Díky skalám je zde klidné a mělké moře, což většinou ocení malé děti, respektive jejich rodiče. Spousta soukromých bungalovů k pronájmu dělá z Anse Source D’Argent místo, kde můžete‚ zakotvit‘ klidně jen na den. Nebo taky na deset.  


Nejlepší pláž ve znamení ‚Vidět a být viděn‘: Belle Mare Plague, Mauricius Tato nedotčená, deset kilometrů dlouhá písečná pláž na východní straně ostrova je oázou přepychu a krásy, zároveň je vhodná pro rodiny. Kromě vyhlášených lokalit pro potápění a windsurfing tady rozhodně není nedostatek nóbl restaurací, barů a exkluzivních letovisek.  


Nejlepší pláž, která v noci sama od sebe svítí: Reethi Beach, Maledivy Reethi Beach, ostrůvek v atolu Baa na Maledivách, se proslavil díky bioluminiscenčním vlnám – voda tu v podstatě ve tmě svítí. Řeč je o vzácném přírodním jevu, který vzniká, když fytoplankton (mikroskopické organismy žijící ve vodě) začne v noci světélkovat. Velký výběr luxusního ubytování v okolí a pohled na tento nádherný jev dělá z této destinace nezapomenutelný zážitek. Emirates létá do čtyř destinací v Indickém oceánu, včetně Mauriciu, Seychel, Malediv a Srí Lanky, a to pouze s jedinou zastávkou v Dubaji.