Nicolas Cage

front.post
front.public: 18. 02. 2019
time04

Nicolas Cage je herec, který jde z role do role. Těžko říci, zda je to jen kvůli brilantnímu hereckému umu či jeho rodinným vazbám. Abyste tomu rozuměli, tak tento hollywoodský herec pochází z váženého rodu Coppolů. Letos sedmého ledna oslavil kulaté jubileum – bylo mu padesát let.  


 


Při té příležitosti zde trochu zmapujeme jeho profesní život a trošku se podíváme i na soukromí. Narodil se tedy doslova ve zlaté kleci v Long Beach v Kalifornii. Je zajímavé, že když byl dítě, tak neměl o herectví vůbec žádný zájem, spíše se chtěl věnovat literatuře, ostatně i zde má rodina Coppolů své zastoupení.  


 


Prvním filmem, kde jsme ho mohli vidět ještě pod příjmením Coppola, byl snímek Zlaté časy na Ridgemont High. Tam si ho ale ještě nikdo nevšiml, částečně i proto, že jeho repliky byly vystříhány. Doopravdy prorazil až v roce 1987, kdy se objevil dnes už ve dvou legendárních filmech. Prvním byli Zmatky v Arizoně, kde si zahrál zloděje, který se napravil a se svou ženou, která je naneštěstí policistka, touží po miminku, tak si jedno ukradnou. Za komedii Pod vlivem úplňku byl nominovaný na Zlatý Globus. No a tak to v podstatě začalo a je to až dodnes – Cage točí a točí jako smyslů zbavený.  


 


Zazářil také v road movie Zběsilost v srdci, ale nominace na Oscara se nedočkal, protože už tehdy se šeptalo, že není zrovna miláčkem akademie. Následně se objevil i v romantické komedii Může to potkat i vás, kde mu partnerkou byla další slavná herečka, tentokrát Bridget Fonda. Hrál zde policistu, který nade všechno ctí zákon, ale za manželku má řekněme fúrii. Když vyhrají první cenu v loterii, začnou se dít věci. Jodie Foster nehrála manželku, ale servírku v dost podstatné roli pro tento film. Vyjmenovat všechny slavné tituly, to by nám nestačil ani tento článek, tohle jsou jenom ty hodně rané.  


 


V posledních letech se věnuje i dabování animovaných pohádek. Také poslední dobu točí takové tituly jako Ghost rider nebo Mandolína kapitána Corelliho. Oscara vlastní jenom jednoho za hlavní mužskou roli v romantickém dramatu Leaving Las Vegas. Co se týká osobního života, tak je to docela pestré, protože většina jeho partnerek byla z herecké profese. První manželkou se stala Patricia Arquette, druhá, dokonce dcera Elvise Presleyho, Lisa Marie. Žádná mu ale nepovila potomka. To se povedlo až herečce jménem Christina Fulton, se kterou má syna Westona, kterému bude v prosinci už dvacet čtyři. V současnosti je jeho manželkou Asiatka Alice Kim, se kterou má jednoho syna. Nicolas Cage se věnuje občas i křeslu režiséra a producenta. Jako zajímavost můžeme uvést, že ví o naší zemi tolik, než rodilý obyvatel.


Foto © Depositphotos.com/Jean_Nelson