Nokia Lumia 1020 přichází

front.post
front.public: 14. 07. 2013
Nokia Lumia 1020
S příchodem modelu Nokia Lumia 1020, který se chlubí druhou generací 41megapixelového senzoru, Nokia nastavila novou laťku v oblasti fotografování s chytrými telefony. Nokia 1020 přichází jako jediný telefon na trhu s novou verzí zoomu, která umožňuje lidem objevit více detailů, než kolik mohou vidět na vlastní oči.

S inovativní technologií Nokia PureView zahrnující optickou stabilizaci obrazu je telefon schopný přinášet jedny z nejostřejších snímků, které je možné pořídit digitálním fotoaparátem. Toho je dosaženo kombinací špičkového hardwaru a nové aplikace nazvané Nokia Pro Camera, která umožňuje komukoliv vytvářet profesionální snímky. Zoom lze použít jak před, tak po pořízení snímku. To uživatelům umožňuje objevit a následně znovuobjevit osobní příběhy, které každý snímek může vyprávět. Díky přehlednému uživatelskému rozhraní, které vizuálně demonstruje, jak jednotlivá nastavení ovlivní finální snímek nebo video, je s Nokia Pro Camera pořizování, editace a sdílení fotografií i videí výrazně srozumitelnější a také snazší než kdy dřív.

 

S využitím nové funkce nazvané dual capture umožňuje Nokia Lumia 1020 pořídit snímek s vysokým 38megapixelovým rozlišením, pro zajištění rozsáhlých možností při dodatečné editaci, a zároveň vytvořit 5megapixelový obrázek, který lze snadno sdílet na sociálních sítí s využitím nativních funkcí systému Windows Phone 8.

41megapixelový senzor Nokia Lumia 1020 disponuje špičkovou optikou ZEISS se šesti fyzickými čočkami a optickou stabilizací obrazu, která umožňuje pořizovat ostré snímky i za špatných světelných podmínek, a zároveň umožňuje pořizovat nerozmazané videozáznamy. Ty díky technologii Nokia Rich Recording mohou obsahovat stereo zvuk s až šestkrát vyšší úrovní hlasitosti než běžné mikrofony chytrých telefonů a věrně tak zachytit i ty nejhlasitější koncerty.

 

„Chceme vzít lidi na úžasnou cestu, která vede od pouhého pořizování fotografií směrem k zaznamenávání a sdílení jejich životů,“ řekl Stephen Elop, prezident a CEO společnosti Nokia. „Nokia Lumia 1020 dává fotografiím nový rozměr a ještě více posiluje vedoucí pozici společnosti Nokia v oblasti pořizování fotografií.“

 

Nokia také uvolnila nový software development kit (SDK) pro fotoaparát, který vývojářům otevírá klíčové obrazové editační funkce Nokia Lumia 1020. SDK je již dostupné na adrese http://developer.nokia.com a řada vývojářů, včetně například Vyclone, Yelp a CNN už tyto funkce integruje do budoucích verzí svých aplikací.

Společnost Hipstamatic představila aplikaci Oggl PRO dostupnou exkluzivně pro Nokia Lumia 1020, která nabídne její kreativní komunitě ty nejpokročilejší ovládací prvky pro fotoaparát chytrého telefonu. Navíc bylo oznámeno, že populární aplikace Path a Flipboard budou brzy dostupné také pro Windows Phone.