Odolny Cat B15

front.post
front.public: 14. 12. 2013
time01 – obnovený
Značka Caterpillar je proslavená zejména díky stavebním strojům, ale i oblečení a do jejího portfolia patří i odolné mobilní telefony. Model Cat® B15 je typickým představitelem odolných telefonů, které můžete vykoupat ve vodě nebo vyválet v písku aniž by se mu cokoli stalo.

 

Telefon pro ostré nasazení!

Telefon Cat® B15 splňuje průmyslovou certifikaci – IP67. To v praxi obnáší odolnost vůči prachu a vodě. Norma rovněž garantuje výdrž 30 minut metr pod hladinou bez jakéhokoli poškození. Telefon je navíc výrobcem certifikován pro pád až do výšky 1,8 metru bez vlivu na funkčnost. Aby se voda a nečistoty nedostaly do telefonu, jsou zdířky pro sluchátka a USB kabel zaslepeny gumovými špunty. V krabičce dokonce naleznete náhradní špunty v případě poškození těch původních. Co se odolnosti týče, jen těžko byste hledali něco, co telefonu Cat® B15 vytknout. Displej dokonce funguje i při ovládání mokrými prsty a dobře si vede také v nízkých teplotách.

 

Výkon v normě

CAT B15 je jasně konstruován pro běžné potřeby při práci v terénu a tomu je přizpůsobeno i jeho vnitřní vybavení. Operační systém tohoto chytrého telefonu je Android 4.1.2 a pohání jej dvoujádrový procesor MediaTek MT6577 s taktem 1 GHz pro každé jádro a 512 MB operační paměti. Fotografie a ostatní data je možné ukládat do 4GB interního prostoru, který lze rozšířit paměťovou kartou. Systém funguje svižně a plynule a pro běžnou práci jako telefonování, surfování na internetu, navigování v autě nebo fotografování je naprosto dostačující. Zajímavou funkcí, kterou se CAT odlišuje od ostatních výrobců, je možnost do telefonu vložit dvě SIM karty. V praxi tak můžete používat současně v jediném přístroji plnohodnotně dvě čísla. Ať už půjde o soukromé a služební nebo tarif a předplacenku či dva různé operátory, vše se chová stejně, jak jsme zvyklí u normálního telefonu.

 

Pokud tedy hledáte smartphone s androidem se kterým nebudete muset zacházet v rukavičkách, pak je Cat® B15 určitě tou správnou volbou.

Jestliže uvažujete o koupi odolného telefonu pod stromeček, pak by vám tento „bagrofoun“ za přibližně 7500 Kč určitě neměl vypadnout z hledáčku.