Reverend Guitars

front.post
front.public: 10. 10. 2020
000 

Kytary s retro designem, originálními konstrukčními postupy, skvělým tónem a solidní cenou – to jsou kytary značky Reverend. Na Reverend Guitars hrají třeba Ron Asheton z kapely The Stooges, Kid Rock nebo Billy Corgan.  Americká firma Reverend Guitars byla založena zakladatelem Joe Naylorem v roce 1996 v americkém Michiganu. Jde tak o poměrně mladou firmu, která se však zvládla dobře uchytit na trhu s kytarami.  


Joe Naylor pochází z muzikální rodiny. Vždy měl rád hudbu a bavila ho i technika (rád stavěl modely letadel). Slibný základ pro to, co právě dělá. Vždy měl rád vintage kytary typu Fender, Rickenbacker nebo Silvertone. Proto chtěl stavit základy na osvědčených značkách a přidat vlastní originální nápady. Roku 1987 založil první společnost zabývající se výrobou kytar a v 90. letech se v Detroitu směřoval na kytarové aparáty. Firmu však prodal tehdejšímu partnerovi a následně založil Reverend Guitars. A proč vybral právě jméno Reverend? Podle Naylora se jméno Reverend dobře pamatuje. V angličtině také znamená něco jako úcta, zatímco v USA slovo Reverend odkazuje na blues.  


   


Kytary značky Reverend jsou podle řady zahraničních recenzí vydařené díky unikátnímu a živému tónu. Konstrukce těla High Resonance Body Design má Reverend Guitars patentovanou. Nástroj získává bohatý a nezaměnitelný tón. V současnosti se Reverend Guitars vyrábějí ve dvou kategoriích. Jedna je se šroubovaným krkem s javorem a menzurou 25 ½“ a v druhé s lepeným krkem z mahagonu a menzorou 24 ¾“. Pozitivní vlastností kytar je i nepříliš vysoká cena právě díky použité kombinaci dřeva a plastu, který jak uvádí Joe není nutné tolik lakovat.  


Co se týče použitých materiálů. Reverend Guitars jsou zhotoveny z dřeva a plastu, tudíž dochází ke spojení výhod obou materiál. Podle Joe Naylora zní každá kytara bez rozdílu skvěle. Ve skutečnosti si jedni kytaristé Reverendy chválí, ale dalším se nezamlouvá plastický design a sériový design.