Shia LaBeouf

front.post
front.public: 30. 11. 2019
time00-kopie

Shia LaBeouf je jméno, které momentálně představuje v Hollywoodu velkou cenu, a to jak hereckou, tak finanční. Dá se říct, že jde z filmu dofilmu. Narodil se jedenáctého června 1986 v Kalifornii, přímo v Los Angeles, Mekca lidi ze šoubyznysu, hlavně však herců.  Narodil se jako jediné dítě do rodiny tanečnice a baletky a klenotníka, který však byl veterán z Vietnamu. Je zajímavé, že maminka je Židovka a otec křesťanského vyznání. Rodina nebyla však příliš pevná, protože otec se potýkal se závislostí na alkoholu a drogách. Navíc byl velmi agresivní, a to i na svého syna. Týral ho jak verbálně, tak i psychicky.   


  


Dokonce jednou došlo i na ostří nože, protože otec tohoto herce na svého syna dokonce namířil pistoli. Podle slov LaBeoufa držela rodinu pohromadě pouze jeho maminka a dohlížela na jeho správnou výchovu. Nakonec to vyústilo v to, že se rodiče rozvedli a on zůstal s matkou. V té době na tom byli špatně z hlediska financí. Naštěstí jim pomáhal LaBeoufův strýc. V dospělosti vystudoval vysokou školu zaměřenou na umění. Svou maminku má tento herec velmi rád, protože když jeden soused urazil právě jeho matku, tak Shia LaBeouf mu rozbil auto a pak ho s nožem v ruce napadl v jeho bytě.  


 


Nyní však půjdeme k jeho herecké kariéře. Prorazil už ve třinácti letech, kdy se objevil v seriálu Báječní Stevensonovi, kde mu byla svěřena jedna z hlavních rolí. Hrál žáka sedmé třídy Louise, který je nejmladší z tří sourozenců a jaksi nezapadá do modelu své rodiny. Není to žádné drama, ale příjemný oddechový komediální seriál. Jelikož to byl televizní počin, tak byl nominován na několik cen, z toho i na slavnou Emmy, kterou nakonec obdržel za nejlepší dětský herecký výkon. Následovalo několik velmi dobrých příležitostí, až do roku 2007, kde mu byla svěřena jedna z nejtěžších a také nejzásadnějších rolí.  


 


Mluvíme o thrilleru Disturbia. Tady hraje teenagera, pro starší generaci puberťáka, který zjistí při pozorování souseda dalekohledem, že jde o sériového vraha. V Americe jedou hodně kreslené neboli animované pohádky a ani tento herec není výjimkou při sbírání dabingových rolí, například Divoké vlny a hlas propůjčený tučňáku Codymu. Natočil válečný film Železná srdce, kde se potkal mimo jiné i s Bradem Pittem. Nyní přecházíme k tomu, co zajímá obvykle největší počet lidí, dokonce více než herecká práce aktérů, o kterých se píše. Ano, jsou to vztahy. Tady je to komplikované, protože i přes své mládí, má Shia LaBeouf na své pažbě zářezy mnoha hereček.


Foto © Depositphotos.com/s_bukley