Singapur, ostrov šťastných lidí

front.post
front.public: 05. 10. 2018
time01

Vyslovte nahlas a se zavřenýma očima slovo Singapur! Slyšíte, jak to jméno zní? Už na dálku voní exotikou, mořem, květinami, rušným životem, osvětlenými nocemi a dny bohatými na zážitky. Před mnoha lety se zde procházeli britští kolonizátoři, dnes tady  potkáme všechna etnika a náboženství světa.  


 


Ostrovní stát Singapur je nezávislý od roku 1965. Žijí zde snad všechny asijské a arabské národnosti pohromadě  a kupodivu spolu docela vycházejí. Každé místo v Singapuru je  ovlivněno jinou kulturou a všechny se navzájem mísí to neskutečně  barevného obrazu, který každého návštěvníka uchvátí. Moderna se vypíná vedle citlivě rekonstruovaných koloniálních domů, historie se snoubí se současností.  


 


Nejdůležitější příjmy Singapuru plynou z turistiky, která vytváří i velký počet pracovních míst pro místní obyvatele. Čím více turistických lákadel budeme mít, tím lépe pro nás - to je filozofie zdejší vlády. To, co do turistického ruchu investujeme se mnohonásobně vrátí. A že je to pravda vidíme na každém kroku. I přes onen národnostní Babylon je zde kupodivu bezpečno a čisto, teplo a příjemně. Veselo a spousta milých, usměvavých lidí. Jen možná trochu vlhko. Na čistotu se v Singapuru dbá opravdu nekompromisně.V metru neuvidíte nikoho s jídlem a  odhodit na zem papírek nebo nedopalek je smrtelný hřích.Obojí se trestá vysokými pokutami, takže neriskujte a radši si za to kupte něco hezkého.  


 


¨A tak zde mají turisté k dispozici k obdivování historické památky i moderní nákupní centra, exotická tržiště a nové zábavní parky, luxusní hotelové služby, které návštěvníkům odezírají přání z očí i chutná exotická jídla různých asijských kuchyní. Spousta zeleně, vyhlídkové výletní okruhy po souši i po vodě, ZOO i botanickou zahradu s denními i nočními programy. Stačí si jen vybrat a věřte, že je to někdy velice obtížné. Vždyť přece když už navštívíme toto vzdálené exotické místo, chtěli bychom vidět vše, ale naše síly na to asi stačit nebudou.  


 


V nejvyhlášenějším nákupním centru Orchad road najdete snad všechny světoznámé značky, v zábavním centru na ostrově Sentosa všechny myslitelné druhy zábavy. Bílé pláže jsou pečlivě upravovány, a ani večer nejde tento miniaturní ostrovní stát spát. Bavit se můžete dvacetčtyři hodin denně sedm dní v týdnu. Nezbývá tedy, než se sem opakovaně vracet a objevovat další tajemství  Singapuru.  


Foto © Depositphotos.com/leungchopan