Takovej týpek Kid Rock

front.post
front.public: 13. 04. 2019
time01

17. ledna 1971 se v USA ve státě Michigan, v Detroitu ve čtvrti Romeo narodil chlapec. Dostal jméno Robert James, příjmením Ritchie. Takových dětí se narodí každodenně statisíce po celém světě, ale jen z jednoho vyroste tak výrazná osobnost jako Kid Rock - zpěvák, hudebník a skladatel světového jména.  


 


Jeho rocková hudba si našla cestu do celého světa a bezesporu ovlivnila v tom pozitivním slova smyslu ty, kteří jeho postupně se vyvíjející hudební styl vyznávají a to i přesto, že sám sebe hodnotí jako "American Bad Ass", což volně přeloženo znamená "americký zloduch". Tento nápis, který je součástí rozsáhlého tetování na zádech je, jak by se dalo říci, jeho rapperskou značkou.  


 


Ani jeho cesta na rušnou a stále proměnlivou scénu amerického showbyznysu nebyla žádnou procházkou. Vstup do oslnivých světel reflektorů mu zajistilo teprve album "Devil Without a Cause", kterého se prodalo jedenáct milionů kusů. Během 12 nejplodnějších let své umělecké kariéry vydal postupně takových alb jedenáct, i když se nedá říci, že by byla všechna stejně úspěšná. Otevřela mu ale cestu ke spolupráci s mnoha slavnými osobnostmi a šest jeho nejúspěšnějších a nejprodávanějších  alb bylo oceněno platinovou deskou. V průběhu let  byl dokonce 5x nominován na cenu Grammy Award, objevil se i v několika filmových rolích.  


 


Své pověsti rappera ovšem nezůstal nic dlužen. Jeho koncerty jsou typické svou bouřlivou atmosférou plnou ohlušujícho hluku, vůně alkoholu, cigaretového dýmu a spoře oděných dívek. Bouřlivý společenský život, extravagance, alkohol, vztahy s nejslavnějšími americkými hvězdami. Pamela Anderson se stala dokonce jeho manželkou, ale vztah vydržel jen velmi krátce. Po jeho boku jsme mohli krátce vidět také americkou modelku a pornoherečku Jesse Jane, Jaime Pressly nebo Paris Hilton, proslulou mnoha společenskými skandály.  


 


Věren své pověsti bouřliváka a kontroverzní osobnosti, jehož po umělecké stránce charakterizuje několik velmi úspěšných rockových singlů nezaváhá rocker ani okamžik a zloděje, který se pokouší vloupat se do jeho domu zažene se zbraní v ruce a deklaruje, že by ji neváhal použít.   Na druhé straně jako známý detroitský patriot výrazně finančně podporuje komunitní skupiny svého rodného města a své milované rodiště všemožně propaguje. Město Detroit si je vědomo, že podpora slavného rodáka je pro ně darem s nebes a jeho radní jej vyznamenali Národní asociací pro podporu Afroameričanů (NAACP).  


 


Kid Rock patří bezesporu mezi nejzajímavější a nejvýraznější osobnosti americké hudební scény. Jeho hudba si našla cestu do celého světa a bezesporu ovlivnila v tom pozitivním slova smyslu ty, kteří jeho hudební styl vyznávají.    


Foto © Depositphotos.com/Jean_Nelson