U Sládečků

front.post
front.public: 05. 02. 2020
time00-kopie – obnovený

Když se řekne U Sládečků, tak vědí jak Plzeňáci, tak i Pražané. Jedná se sice o plzeňskou restauraci, nicméně nesídlí v Plzni, jak by se mohlo zdát, ale v Praze, konkrétně na Vinohradech, naproti obchodnímu centru zvanému Flora, což je považováno za luxusní čtvrť.Pro mimopražské jen ozřejmíme, že Vinohrady se nacházejí na Praze 3. Tato restaurace nabízí jak posezení vevnitř, tak i venku, ale to hlavně v letních měsících i přesto, že je menšího rázu. Vše je laděno vesměs do zelené barvy. Majitelé nejspíš chtěli vytvořit klidné prostředí pro zákazníky, protože jak známo, zelená barva uklidňuje. Restaurace je z poloviny kuřácká, což jistě ocení ti návštěvníci, kteří holdují této formě řekněme odpočinku.  


 


Pro ty, kdo nekouří, je vyhrazena jiná část restaurace, ovšem říká se, že i přes oddělení stěny je to cítit. Mají tu i barové posezení, stoličky též v zelené, ale bar je laděný v dřevěné formě, což dodává uprostřed Prahy takovou atmosféru aspoň trošku přírody. Jelikož je Praha centrum turismu, tak se předpokládá, když přijede nějaký zahraniční turista nebo celá skupina turistů, to je vcelku jedno, že budou chtít ochutnat i místní speciality. Nemyslí se tím pražské speciální pokrmy, ale národní jídla, jako je třeba svíčková nebo řízek. To všechno U Sládečků nabízejí vrchovatě. Zákazníci si pochvalují hlavně hezké a čisté prostředí, což u hlavních měst není až tak obvyklé.   Jelikož je to Praha, tak otevírací doba je jiná, než třeba na malém městě. Je však zajímavé, že je konstantní neboli stálá. Otevřeno mají od pátku do neděle od jedenácti hodin dopoledne až do jedné hodiny v noci. Někdo by mohl namítnout, že se jedná o rušení nočního klidu, ale tohle je restaurace, ne hospoda v páté cenové skupině - zde se to hlídá. Klidně sem můžete zajít i s dětmi, ale raději přes den, to je logické, v tom případě by jste si měli jít sednout do nekuřácké části nebo ven.  


 


Co se týká zákaznických recenzí, tak u jídla se v podstatě všichni shodli, že bylo výborné a o velkých porcích. U piva též je v naprosté většině stejné, muži chválí převážně tankové, které tu čepují. Jedinou kaňkou na celé restauraci je snad obsluha. Většina zákazníků, a to drtivá, se shodla, že byli místní číšníci a servírky, velmi nepříjemní, ale od jisté doby, kupodivu ubylo stížností s tím, že obsluha je vyměněná. Mužská část populace sem velmi ráda chodí i kvůli velké plazmové televizi, na které většinou běží sport.  


Poznámka redakce: Restaurace U Sládečků je považována za jednu z nejlepších v Praze, léta tam chodíme a a profesionalita a pohoda která tam vládne nás stále překvapuje. Toto místo dýchá přátelskou atmosférou a dokonalou hospodskou gastronomií. Můžeme jen doporučit.  


http://www.usladecku.cz


Foto © http://www.usladecku.cz