Už jste byli v Hong Kongu?

front.post
front.public: 27. 09. 2018
time01

Hong Kong neboli v překladu Voňavý přístav patřil dříve Číně, ale nyní je to samostatná jednotka. Oficiální název je Zvláštní správní oblast Čínské lidové republiky Hongkong. Hongkong se začal osídlovat už v pravěku, v době tehdejšího neolitu.


 


Evropa se o tomto místě dozvěděla, dá se říct, náhodou, když tudy plul portugalský mořeplavec Jorge Álvares v roce 1513. Následně se stal Hong Kong součástí Číny. Co se týká úředních jazyků, tak jsou tu v podstatě dva – mandarínská čínština a angličtina, hlavně čínští herci, kteří se zabývají bojovým uměním, ovládají angličtinu stejně dobře, jako svůj rodný jazyk. Pak je tu ještě kantonština.  


 


Jenom Hong Kong má zhruba okolo sedmi milionů obyvatel a jeho rozloha plus minus činí tisíc tři sta kilometrů čtverečných, z toho se skládá ze samostatného ostrova Hong Kong, dále peninsuly Kowloon a mnoho jiného. Hong Kong je město, které patří mezi nejvíc osídlená místa na světě. Mají tu ohromnou spoustu jak kulturního vyžití, tak i toho přírodního. Začneme centrem, které je mekkou světového obchodu, bankovnictví a služeb. Je tady jistá zajímavost – Lan Kwai Fong neboli Seznamovací ulička, to bylo však dříve, dnes tu najdeme bary, restaurace a kavárny. Také je to centrum nočního života, který je zde bujarý.  


 


Když jsme mluvili o přírodě, tak nesmíme nikdy zapomenout na zvláštní park v Hong Kongu, který se nachází uprostřed velkoměsta se skleníkem, voliérou, jezírky, fontánami, ale i restaurací. V Hong Kong Parku je Muzeum čajového náčiní, na tom není nic divného, protože Asie jako taková je národ čaje. Tento park je celkově otevřen od sedmi hodin ráno a do jedenácti do večera, přičemž je vstupné zdarma. The Peak je nejvyšším bodem Hong Kongu, měří tři sta sedmdesát tři metrů nad mořem. Western Market je taková speciální tržnice, kde jsou klasické stánky, ale i obchody. Hollywood Road nebo také Lok Ku Road je místo, kde jsou bazary obchody se starožitnostmi, dříve se na této ulici například nacházely vykřičené domy.  


 


Na začátku jsme mluvili o místu zvaném Kowloon. Jde o severní část Victoria Harbour, nazývanou též Devět draků. Souvisí to s pověstí, že okolní hory obývalo osm draků, ten devátý symbolizoval císaře. Kdybychom měli vypsat všechny zajímavosti, které Hong Kong má, tak nebude stačit tento článek. Nyní si ještě povíme, jak jsou na tom s cenami. Pro jednoho Evropana tu možná bude velmi levně, pro druhého zase dost draho, měnou je hongkongský dolar, který má kurs zhruba 2,50 Kč. Jídlo se zde dá pořídit asi tak za dvacet až padesát hongkongských dolarů.


Foto © Depositphotos.com/efired