Veselé a voňavé

front.post
front.public: 08. 12. 2019
8DDXBULw

Provoňte si vánoční svátky tradiční skořicovou a medovou vůní. Připravte si horké drinky s nejprodávanější americkou whiskey Jack Daniel’s a užijte si kouzlo Vánoc i oslavy Silvestra stylově.


Zapomeňte na vaječňák
Patří mezi vaše tradice štědrovečerní procházka? Zkuste si letos, namísto skleničky vaječného likéru, připravit drink s názvem Horký štrúdl. Příjemně zahřeje a provoní vaši domácnost tradiční skořicovou vůní. Se třemi základními ingrediencemi vykouzlíte drink, kterým oslníte rodinu i přátele.


Jack Daniel’s Fire Štrúdl
Ingredience (na 1 drink):
 4cl Jack Daniel’s Fire
Horký jablečný džus
Citron


Postup:
Ohřejte si jablečný džus. Do vysoké sklenice nalijte whiskey Jack Daniel’s Fire a opatrně zalijte horkým džusem. Podle chuti přidejte citron a podávejte.


 


Medový punč
Ať už se chystáte oslavit Silvestra a začátek nového roku na horách, chalupě nebo ve městě, mějte doma přichystaný Jack Daniel’s Honey, med a limetu. Po návratu z venku tak totiž hravě připravíte punč, který rozmrazí i ty největší zmrzlíky.


Jack Daniel’s Honey Punch
Ingredience (na 1 drink):
4cl Jack Daniel’s Honey
Horká voda
Med
Limeta


Postup:
Whiskey Jack Daniel’s nalijte do vysoké sklenice. Zalijte horkou vodou, dochuťte medem a limetou, která drink i stylově nazdobí, a podávejte.


 


Jackovo tajemství
A jak vzniká nejprodávanější americká whiskey Jack Daniel’s? Podle receptury, která se již po více než 150 let nezměnila. Je třeba směsi kukuřice, ječmenného sladu a žita, to vše v přesném procentuálním zastoupení. Ta se poté smíchá s lynchburgskou pramenitou vodou, úplně nejpřesněji s vodou z pramenu ve vápencové jeskyni v Lynchburgu, která neobsahuje žádné železo, a poté přichází destilace, po které se nechá destilát po kapkách překapat přes třímetrovou vrstvu uhlí z javoru cukrodárného. A pak už se jen nechává zrát.