Zell am See ve znamení zábavy na sjezdovkách!

front.post
front.public: 18. 10. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Zimní radovánky na nejvyšší úrovni na vás čekají už začátkem listopadu v rakouském regionu Zell am See-Kaprun, které zahajuje novou zimní sezónu pestrým programem a jedinečným lanovkovým propojením „K-onnection“.


 


Hudební zahájení zimy na ledovci


Zahájení letošní zimní sezóny bude nejen sportovní, ale i hudební. Hudební festival „WOW Glacier Love“, který letos slaví již své páté výročí, se koná 2. až 4. listopadu. Divokou párty, kterou připravili DJs zvučných jmen, v neděli vyvrcholí soutěží ve freestylu ve Snowparku na Kitzsteinhornu, kde mohou zájemci předvést porotě své nejlepší triky. A pozor: Opening sezóny bude doplněn bezplatným testováním lyží a snowboardů mnoha značek.


Na Schmittenhöhe rovněž zahájí sezónu hudební event „Bilderbuch Ö3 Skiopening“, jehož součástí bude 8. prosince velký koncert populární rakouské skupiny Bilderbuch u údolní stanice AreitXpress. Po celý víkend mohou návštěvníci využít kombinace atraktivní nabídky skipasů a koncertních vstupenek a vyzkoušet si novou kabinovou lanovku „areitXpress“.


 


Na chvíli závodníkem…


Správnou atmosféru světového poháru nabídne na Schmittenhöhe „Audi Ski Run“. Na 350 metrů dlouhé sjezdovce mohou malí i velcí lyžaři ukázat své umění. Naprosto autentický pocit vrcholové soutěže zajistí přesné měření rychlosti na setiny sekund. Nejen o rychlost, ale také o týmového ducha, šikovnost a hbitost půjde při soutěži „Winter Spartan Race“, která se koná 12. a 13. ledna 2019. Jedná se o první závod podobného druhu v německy mluvících zemích. Na trati dlouhé pět kilometrů budou muset týmy na lyžích nebo na snowboardech překonat více než 20 terénních překážek a řešit nesnadné úkoly.


Jen o několik dní později, od 18. do 20. ledna, bude Zell am See rájem motorizovaných fanoušků, pro které zde pořádají legendární závody na ledě Porsche Eisrennen „GP Ice Race“.


 


Na běžky, na sněžnice nebo na skialp?


Zell am See-Kaprun ovšem nabízí i další sportovní zážitky – při organizovaných výletech na sněžnicích na Kitzsteinhorn nebo na Schmittenhöhe mohou začátečníci i pokročilí obdivovat malebnou horskou krajinu.


V Národním parku Hohe Tauern dost možná potkají i kamzíky a zajíce. A na zajímavou aktivitu láká také hora Ronacherkopf  v Thumersbachu, která se už čtvrtý rok otevře výhradně pro skialpinisty všech úrovní. Ale i začátečníci se mohou během poměrně snadného výstupu kochat panoramatickými výhledy na Schmittenhöhe, Vysoké Taury a Zell am See.


Pro běžkaře je tady více než sto kilometrů skvěle upravovaných běžeckých stop, které jsou díky vysokým polohám v provozu dlouho do jara. Obzvláště idylická je stezka na jižním břehu Zellského jezera, odkud jsou nezapomenutelné výhledy na všudypřítomné horské vrcholy, a která je osvětlena až do 22 hodin večer!