Zkus Street Workout!

front.post
front.public: 07. 09. 2019
time00-kopie – obnovený-kopie – obnovený

Konečně se k nám dostalo ze západu něco, co stojí opravdu za to. Ta věc má dvě jednoduchá slova: Street Workout. Jak už z názvu napovídá, nejde o pěstování svalů před zrcadlem v posiloně, ale hezky přirozeně na čerstvém vzduchu.  


 


Street Workout se vydal do světa, aby lidem ukázal, že nemusíte nutně chodit do posilovny, abyste si vytvořili bájně dokonalou postavu za poměrně málo času. V České republice už vyrostlo přes 30 workoutových hřišť, která můžete najít například v Ostravě, Brně nebo Praze, ale klidně vám k tomu postačí několik prolézaček, kladin a hrazd, které najdete na každém druhém dětském hřišti.  


 


A o co přesně jde?


Základy workoutového cvičení byly položeny v řecko-římské gymnastice. Z těchto základů je na světlo moderní doby vynesli američtí černoši, kteří neměli po ruce nic jiného, než svou ulici. Do dnešní podoby se cvičení vymodelovalo již před pěknou řádkou let, ale v České republice zažívá svůj velký boom až nyní. Kromě základních cviků jako jsou sedy-lehy, kliky a dřepy se zde setkáte například s pojmy jako lidská vlajky, přítah na jedné ruce, kliky na jedné ruce apod.  


 


Co mám udělat, když chci Workout zkusit?


V Česku je hned několik skupin, které Workout provozují a dělají to skvěle. Jedná se například o Laďu Přidala z Brna nebo Adama „Raw“ z Ostravy, který je zároveň spolutvůrcem projektu SEBERevolta  s cílem rozšiřovat venkovní posilovny, propagovat workoutové cvičení a zdravý život.   Díky stále se rozšiřující oblibě tohoto sportu, můžete najít mnoho naučných videí na Youtube nebo si přečíst o jednotlivých cvicích v článcích na internetu. Takže, dámy a pánové… pokud vám nechybí odhodlání a vytrvalost a chcete si vyzkoušet kolik toho doopravdy vydržíte, najděte si první workoutové hřiště a přeměřte své síly s ulicí.  


Foto © Depositphotos.com/hurricanehank