Zpříjemněte si vánoční svátky portským vínem

front.post
front.public: 02. 12. 2019
000-obnoveny-

Portské víno je ideální na dlouhé zimní večery. Je to skvělý aperitiv i digestiv, hodí se k dezertům, ale také do chutných koktejlů. Zpestřete si společné sváteční večery neotřelým přípitkem.


 


Najděte si portské, které vám bude chutnat nejvíce. Lahví kvalitního portského vína můžete potěšit i pod vánočním stromečkem.  


Vinařství Graham’s spadající pod rodinnou skupinu Symington se vyznačuje vytříbenou kvalitou své produkce. Historie jeho obchodování s vínem sahá až do 17. století. Motto rodiny Grahamových „Nezapomínejme“ („Do not forget“) se nese celým výrobním procesem, který je pečlivě sledován a kontrolován, aby výsledné víno bylo v co nejvyšší kvalitě.


Graham’s White Port Wine
Toto polosuché bílé portské víno se vyrábí z tradičních bílých portugalských hroznů z údolí řeky Douro. Starostlivá péče o rozsáhlé vinice se odráží i v kvalitě vína. Delikátní vůně hroznů a mandlí se v Graham’s White Port Wine snoubí s ovocnými tóny. Vše podtrhuje nádherná nazlátlá barva. Toto bílé portské víno si můžete vychutnat samostatně či k sýrům. Nebojte se však experimentovat a vyzkoušet, jak skvěle se hodí k houbovým pokrmům či k asijské kuchyni.


Z bílého portského vína Graham’s můžete vyzkoušet i jednoduchý, ale výjimečně chutný koktejl, který si zvládnete připravit i doma. Video s návodem najdete zde.


White Port & Tonic
5 cl Graham’s White Port
kvalitní suchý tonik (ideální je třeba Thomas Henry Tonic Water)
citron, máta


Sklenici naplňte ledem, přidejte portské, dolijte tonikem a zlehka promíchejte. Dozdobte čerstvou mátou a na plátky nakrájeným citronem a můžete si vychutnávat příjemný svěží drink.


Graham’s Ruby Port Wine
Nechte se oslnit tímto plným a šťavnatým sladším portským vínem. Silně ovocný charakter vína je zachován díky plnění lahví ještě mladým vínem. Vůně tohoto portského vína vás nadchne svou pestrostí. Ucítíte zralé červené ovoce, ostružiny a borůvky v kombinaci s chutí velmi tmavých šťavnatých třešní. Víno si vychutnejte samotné či v kombinaci se sýry.