ZTE Grand S Flex - elegantní pětipalcový smartphone

front.post
front.public: 20. 10. 2013
time01
Společnost ZTE, celosvětově čtvrtý nejvýznamnější výrobce chytrých mobilních telefonů, uvádí na český trh svůj první model z kategorie vyšší střední třídy. Elegantní a výkonný pětipalcový smartphone ZTE Grand S Flex právě přichází na pulty prodejen s elektronikou a do e-shopů.

 

ZTE Grand S Flex vychází z modelu Grand S, představeného veřejnosti na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas. Novinka se vyznačuje štíhlým tělem s tloušťkou pouhých 8,5 mm, velmi kvalitním dílenským zpracováním a elegantní bílou barvou. Čelnímu panelu dominuje rozměrný displej s úhlopříčkou pět palců a tenkým rámečkem po stranách. Nachází se zde také čočka přední kamery pro video hovory s rozlišením 1 Mpix. Pod displejem uživatel nalezne trojici dotykových senzorů pro ovládání systému Android. Zádům přístroje vévodí bílá barva, doplněná matně černým designovým polem s čočkou hlavního fotoaparátu (rozlišení 8 Mpix) a LED diodou blesku. Ve spodní části je umístěn výkonný reproduktor pro poslech hudby a pro hlasité hovory.

 

ZTE Grand S Flex je dostatečně výkonný pro zvládnutí všech multimediálních funkcí. Bez problémů si poradí i s náročnými aplikacemi a moderními hrami. Srdce telefonu tvoří dvoujádrový procesor s takty jader 1,2 GHz; operační pamět má velikost 1 GB. K dispozici je také 16 GB uživatelského prostoru pro ukládání aplikací, videí či fotografií. Ty lze pořizovat díky kvalitnímu fotoaparátu s rozlišením 8 Mpix vybavenému pokročilými nastaveními a automatickým ostřením. O bezchybné fotografie i za ztížených světelných podmínek se postará výkonná přisvětlovací dioda. Pořízené obrázky mohou uživatelé prohlížet na jemném displeji s HD rozlišením (1280 x 720 obrazových bodů) a technologií IPS panelu pro lepší pozorovací úhly a čitelnost na přímém slunci. Displej je schopen zobrazit 16 milionů barevných odstínů, proti poškrábání je kryt vrstvou Gorilla Glass. Dlouhou dobu provozu na jedno nabití přístroji zajistí baterie s nadprůměrnou kapacitou 2300 mAh.

 

ZTE Grand S Flex pohání operační systém Android ve verzi 4.1 (Jelly Bean). Ten přináší široké možnosti přizpůsobení vzhledu a díky databázi Google Play také tisíce užitečných i zábavných aplikací ke stažení. K dispozici je rovněž celá řada předinstalovaných programů pro organizaci volného času, přehrávání multimédií, práci s dokumenty či navigace.

 

ZTE Grand S Flex je českým zákazníkům k dispozici v prodejnách i e-shopech se spotřební elektronikou za doporučenou cenu 7 790 Kč s DPH.