Daniel Craig, každý zná tvář 007

front.post
front.public: 08. 10. 2017
Daniel Craig

Daniel Craig vzbudil v poslední době nejvíce pozornosti rolí agenta 007 Jamese Bonda. V této roli máme všichni už zafixované své favority jako je Sean Connery nebo Roger Moore a proto tato volba vzbudila rozporuplné reakce.


 


Všichni od tohoto anglického herce očekávali, jak se této nelehké úlohy zhostí a zda se v roli Jamese Bonda zapíše do filmových dějin stejně nesmrtelně jako jeho předchůdci. Nutno přiznat že Daniel Craig je James Bond nové generace a se starými Bondy ho pojí jen jméno a věrnost Jeho Výsosti. Nové Bondovky jsou akčními trháky a poslední Skyfall je alespoň z pohledu redakce absolutním přelomem v dějinách Jamese Bonda. 


 


   


 


Daniel Craig pochází z Liverpoolu, později se rodina přestěhovala do Londýna. Svoji divadelní kariéru zahájil v National Youth Theatre a Guildhall School of Music and Drama. Zároveň se začal objevovat i ve filmu.   Do dnešního dne má za sebou celou řadu úspěšných filmových rolí různých žánrů. Mohli jsme jej vidět například v kriminálním filmu „Layer Cake“, který režíroval Mathew Vaughn, v dramatu „Enduring Love“ od Rogera Michella.


 


Za roli ve filmu „ Hlasy v hlavě „ získal Cenu za nejlepšího herce v nezávislém filmu v roce 2000, byl nominován na cenu ve stejné kategorii za roli ve filmu „The Trensch“ Williama Boyda a získal cenu za nejlepší herecký výkon za film „ Láska prokletá“ na filmovém festivalu v Edinburgu. Tento film natočil John Maybury. V jejich dalším společném filmu „ Svěrací kazajka“ z roku 2005 se Craig objevil ve vedlejší roli šílence. Maybury si jej do této role vybral proto, že byl přesvědčen, že Craig má, jako jeden z mála, schopnost důvěryhodně zahrát roli vyšinutého, šíleného člověka , protože z jejich minulé spolupráce velmi dobře znal možnosti tohoto zajímavého herce.   


 


Z jeho divadelních rolí můžeme vzpomenout jeho poslední divadelní roli v Royal Court Theatre. Ve hře „ Hodiny“, kterou napsala Caryl Churchillová pod vedením režiséra Stephana Daidry ztělesnil jednu z hlavních rolí a byl nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Výčet jeho úspěšné kariéry nás přesvědčuje o tom, že se s tímto talentovaným hercem ještě setkáme a budeme mít mnoho příležitost sledovat jeho stále stoupající hereckou kariéru.   Aktuálně se můžeme těšit na pokračování legendárního Jamese Bonda, ve kterím podle posledních zpráv přislíbil účast.