Cancún

front.post
front.public: 09. 05. 2019
time00-kopie

Dnes se podíváme, když už cestujeme tak po světě na Cancún. Není to zrovna obvyklé místo, kam se naši lidé vydávají, nicméně i tak si o něm něco popovídáme. Nachází se na jihovýchodě Mexika, přičemž se dá říct, že to jsou v podstatě lázně.  


 


Okolo najdete mnoho pláží, není se ani čemu divit, protože toto místo omývají vody Karibského moře. Cancún neexistuje příliš dlouho, konkrétně od dvacátého třetího ledna 1970. V té době zde žili pouze tři lidé, což je, když se na to místní podívají dnes, hodně zvláštní až neuvěřitelné. Pokud by vás zajímalo podnebí, tak jsou to vlhké tropy.  


 


Bohužel tu jsou i hurikány. Toto období trvá zhruba od července do listopadu, takže pro místní nic příjemného. Teploty jsou v létě dost vysoké, mezi dvaceti šesti až třiceti šesti stupni Celsia. V létě tu také přicházejí tropické lijáky, ale ty jsou dost silné, nicméně je to pouze občas. Když jsme u těch hurikánů, tak jeden z nich – Wilma, totálně poničil turistické centrum Cancúnu. Na Richterově stupnici dosahoval čísla čtyři, což je hodně velká síla. Další podobný byl Dean. On totiž vlastně neexistuje snad ani slabý hurikán, o tom by mnohé země mohly vyprávět. Obyvatel tu žije něco přes sedm set dvacet dva tisíc plus minus.  


 


Nyní přejdeme opět k turismu a zajímavým místům v Cancúnu. Začneme přírodou, a to Ik Kil. Jedná se o místo v severním středu poloostrova Yucatán. Jedná se o takový jakoby archeologický park, což není nic divného, protože Mexiko je protkáno takovými památkami. Najdete zde vodopády a místa pro veřejnost ke koupání. Odtud můžete prohlížet i zbytky mayské civilizace. Jedním takovým pozůstatkem Mayů je i Chichén Itzá. Vypadá to zde tak trochu jako u egyptských pyramid a od roku 2007 je zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. Je to vlastně i součást města, kde najdete neuvěřitelné množství poznatků o na tu dobu jedné z nejvyspělejších civilizací na světě.  


 


Pro milovníky klidu a přírody tu máme Isla Contoy. Je to takový menší ostrůvek, který je od roku 1961 chráněný mexickou vládou a od roku 1998 byl vyhlášen za národní park. Turistika, tedy lépe řečeno ekoturistika je tu velmi hlídaná a také tu povolují rybaření, ovšem jen za určitých podmínek a v blízkosti ostrova. Za den je povoleno, jenom dvě stě návštěvníků, a to ještě mají jen některé cestovní kanceláře dovoleno sem jezdit. Najdete tu i rozmanitá zvířata, jako jsou třeba želvy, kožatka a sídlí tu i sto padesát dva druhů tropických mořských ptáků.


Foto © Depositphotos.com/lunamarina