GRAPPA NONINO

front.post
front.public: 05. 06. 2019
time01 – obnovený-kopie

Rodina Nonino povýšila grappu z nápoje, kterým se za chladných dnů zahřívali farmáři na severu Itálie, na královnu pálenek. Do historie grappy se tito výrobci z Friuli zapsali hned dvakrát. Jako jedni z prvních stvořili grappu cru (z odrůdy Picolit) a jako první pak destilát z moštu hroznů (grappa „naruby“), který oproti klasické grappě vyniká delikátní jemnou chutí.  


 


Kvalita, výzkum, profesionalita, pokrok a láska – to jsou pilíře úspěchu grapp Nonino! 


 


Grappa cru Picolit 50° Nonino


Vysoce elegantní grappa v unikátním balení. Královna grapp, mnoha odborníky označovaná za nejlepší grappu na světě, a to i v žebříčku vlivného rakouského časopisu o životním stylu a gastronomii pro znalce, Falstaff. Je vyrobena z vybraných druhů vzácné původní vinné révy Picolit Cru, voní i chutná po medu, akátových květech, jablkách a fících, patrná je příjemná chuť čerstvé chlebové kůrky.  


 


Grappa Moscato 41° Nonino


Grappa produkovaná z hroznů odrůdy Moscato z daného roku, zraje půl roku až rok v ocelových cisternách, s příjemnou vůní růží, šalvěje a vanilky. Grappu Moscato je vhodné použít i při vaření sladkých pokrmů jako přísadu do krémů či do ovocných salátů, pár lžic pro to správné aroma lze přidat do rýže nebo při pečení masa.  


 


Grappa Chardonnay barrique 41° Nonino


Grappa z vybraných hroznů Chardonnay. Je lehce zlatavá díky krátkému zrání v barikových sudech. Voní po chlebové kůrce a sladce po vanilce, v chuti jsou patrné náznaky čokolády a mandlí. Ideální k foie gras, hořké čokoládě nebo čokoládovým dezertům.  


 


Grappa Vendemmia 40° Nonino


Grappa velkého charakteru, plná vůně květin a sladkého pečiva. Zraje 6 měsíců až 1 rok, podle času sklizně. Podává se při teplotě 12 °C, ideálně v širší sklenici ve tvaru květu tulipánu, podobně jako ostatním druhům i grappě Vendemmia  prospěje, nechá-li se pár minut na vzduchu „vydýchat“, aby se naplno projevila skvělá vůně a harmonická chuť. Pije se na konci jídla jako digestiv, ovšem sklenka téhle grappy může být dobrým důvodem třeba k přátelskému setkání, její popíjení je téměř obřad.  


 


Grappa Vendemmia barrique 41° Nonino


Bariková ročníková grappa. Doporučuje se servírovat ji ve speciální sklenici na grappu, ve které vynikne jantarová barva se zářivými zlatými stíny, uklidňující vůně vanilky a chuť po čerstvém pečivu a čokoládě v každém doušku. Do plné krásy zraje 18 měsíců v dřevěných sudech.