Kevin Spacey

front.post
front.public: 28. 12. 2019
time03

Spacey je jedním z nejznámějších hollywoodských herců všech dob, který se ještě navíc věnuje i režii a scenáristice. V dětství byl tento herec velmi divoký a neposlušný. Koneckonců to dokládá i historka, že své sestře podpálil domek, který měla na stromě.  Celkem rychle ho rodina po tomto průšvihu poslala do Northridgské vojenské akademie, ovšem ani tady nevyšlo, vyhodili ho, protože po spolužákovi hodil pneumatiku. Začínal hrát na střední škole, obvykle to byly jen menší roličky. Živil se i jako osobní asistent - zvedal telefony a vařil kávu. Hlavním zlomem v jeho kariéře bylo setkání s Bryanem Singrem, který ho obsadil do vedlejší role ve filmu Obvyklí podezřelí, která ho vynesla na výsluní Hollywoodu. Za tento film obdržel i Oscara za herce ve vedlejší roli.  


Po filmu Obvyklí podezřelí začal hrát jak na běžícím pásu. Hned po dvou letech v roce 1997 si zahrál další hlavní roli v krimi dramatu L. A. - Přísně tajné, kde se setkal mimo jiné například i s ženskou hollywoodskou ikonou Kim Basinger. Tento film získal osm nominací na Oscara a navíc i jednu sošku pro hlavní ženskou roli. Dva roky po tomto počinu ztvárnil Kevin Spacey asi svoji nejznámější a nejzásadnější roli v kariéře, když ztvárnil Lestera Burnhama, ten se bláznivě zamiluje do kamarádky svojí dcery, když se mu začne rozpadat manželství. Za tuto roli mu přiletěla další soška Oscara, tentokrát za herce v hlavní roli.  


Kevin Spacey ovšem neusnul na vavřínech a pokračoval v natáčení trháků, jako je například Svět podle Prota. Tady pro změnu vystřihl pacienta psychiatrické léčebny, který tvrdí, že je na návštěvě z cizí planety. Ovšem Kevin Spacey se nevyhýbá ani méně náročným filmům, jako jsou třeba tak trochu trhlejší komedie – mihl se například v jednom z dílů o bláznivém agentovi Austinu Powersovi, konkrétně to byl Goldmember. Hlavní roli ztvárnil i v dramatu Cvokař, kde byl neustále tzv. zhulený.  Co se týká osobního života, tak moc toho zase nevíme.   Jeden čas ho dokonce bulvární deníky v Americe podezíraly, že je gay. Není tomu ovšem tak. Na Oscary přivedl například svou tehdy už dlouholetou přítelkyni. Je zajímavé, že nemá žádné děti ani se nikdy neoženil. V současnosti žije sám, tedy jenom se svým psem v Londýně, kde je mimo jiné i uměleckým ředitelem divadla. Jeho vystupování a distingované chování ho řadí mezi nejoblíbenější herce všech dob, pravidelně vyhrává i ankety o nejvíc sympatického herce a mnoho jiného.  


Foto © Depositphotos.com/s_bukley