Kim Basinger

front.post
front.public: 29. 09. 2019
time00-kopie – obnovený-kopie – obnovený – obnovený – obnovený

Kimila Ann je křestní jméno velmi známé herečky, Kim Basinger. Narodila se osmého prosince 1953 v Georgii. Pochází z umělecké rodiny, maminka herečka a otec hudebník jí asi věnovali geny, které ji dovedly k herecké dráze.  


 


Jako většina Američanů má známá filmová hvězda kořeny rozvětvené po celém světě. Její předci pocházeli z Anglie, Německa, Francie, Švédska, Skotska, Irska a také z indiánského kmene Cherokee a každý v ní zanechal kapku typické krve. Dá se tedy říci, že je všude tak trochu doma.  


 


Od malička se věnovala baletu, v šestnácti ji hezká tváíř a postava přivedly k modelingu. Ke skutečnému  herectví se dostala až v roce 1983. Jednalo se o bondovku „Nikdy neříkej nikdy“. Za velmi úspěšný snímek se dá považovat také film „9 a 1/2 týdne“, kde hrála  s tehdejším sexysymbolem Mickeym Rourkem.  Ve filmu „Nemilosrdně“ se setkala s další ikonou, Richardem Gerem, se kterým měla údajně krátký románek. Velkou příležitost pak dostala při natáčení „Batmana“ z roku 1989. I přesto, že se jednalo o velkofilm, tak na Oscara byl ale nominován pouze v jedné kategorii.    


 


   


 


Rok 1991 byl pro Kim Basinger, osudový, neboť při natáčení komedie „Muž na ženění“, se setkala s  Alecem Baldwinem. Vytouženou sošku Oscara získala ovšem až za krimi „L. A. - Přísně tajné“, který byl doslova napěchován hollywoodskými esy. Další velká příležitost se dostavila v hudebním dramatu „8. míle“, kde hrála matku amerického rappera Eminema.  


 


Její osobní život byl spjatý se dvěma osudovými muži. Jejím prvním manželem byl o patnáct let starší filmový maskér a svazek vydržel devět let. Ve zmíněném roce 1991 se potkala s Alecem Baldwinem, jehož si o dva roky později vzala. Harmonické manželství bylo korunováno narozením dcery Ireland Eliesse. Manželství vydrželo deset let a pak následoval bouřlivý rozvod, který sporem o opatrovnictví dcery víc než rok plnil stránky bulvárního tisku.  


Foto © Depositphotos.com/s_bukley