Kytara Epiphone Tony Iommi SG Custom

front.post
front.public: 24. 07. 2020
000

Esgéčko, které je vyrobené podle požadavků Tonyho Iommiho firmou Epiphone, nese název Epiphone Tony Iommi SG Custom a jde o limitovanou edici, která ovšem stojí za zmínku.  Připomeňme si legendu, která účinkovala s heavymetalovou skupinou Black Sabbath. Tony, vlastním jménem Francis Anthony Melby Iommi se narodil v únoru roku 1948 v anglickém Birminghamu. Již v mládí začal hrát na kytaru, a to navíc jako levák. I přesto, že se mu v 17 letech při práci v továrně stala nehoda, díky které přišel o konečky dvou prstů, rozhodl se, že s hrou nepřestane. A udělal zatraceně dobře. Pak už to mělo poměrně rychlý spád a standardní průběh, jehož výsledkem bylo významné spojení s Geezer Butlerem, Bill Wardem a Ozzy Osbournem a jejich společnou a dnes již nezapomenutelnou legendární skupinou Black Sabbath.    


 


Ale vraťme se zpět ke kytaře Epiphone. Limitovaná edice má výrobní strop dva tisíce kusů, což je striktně dáno. Vzhledem k tomu, že je Epiphone dceřinou společností Gibsonu, není patrný téměř žádný rozdíl v tvaru kytary. Esgéčko je opatřené mahagonovým tělem a krkem včetně ebenového hmatníku s 24 medium/jumbo pražci. Ten je opatřen bílým lemováním a podkladem ve tvaru křížů, což je u Tonyho kytar typické. Nultý pražec je v černém grafitovém provedení. Na těle je navíc černý třívrstvý pickguard. Hlava kytary je opatřena klasickým znakem Epiphone z umělé perleti a na druhé straně stříbrným podpisem Tonyho.    


 


Ladění Premium Die-část a knoflíky Metal Tulip umocňují kompletní část nástroje. Na elektroniku byly použity dva snímače Gibson USA Tony Iommi Signature Humbucker. K dispozici je pak standardní dvojice potenciometrů Volume, dva Tone a třípolohový přepínač. Zkrátka klasické SG elegantnějšího a „temnějšího“ rázu, které je pro Tonyho Iommiho typické.