Madrás

front.post
front.public: 19. 12. 2018
time01 – obnovený-kopie

Madrás je starodávný výraz pro Čennaj, což je hlavní město Tamilnádu, který se nachází v Indii, je to vlastně jeho hlavní město. Madrás se jako název města užíval až do roku 1996. Jedná se o největší město v Indii, protože tu žije přes čtyři miliony lidí.  Tomuto městu se někdy slangově říká Detroit Indie. Je to hlavně díky tomu, že zde ve velkém bují automobilový průmysl. Mluví se zde jediným úředním jazykem – ten se jmenuje Tamil. Nebudeme se opět zabývat politikou ani historií, protože je to velmi složité a nestačil by nám tento článek. Budeme se zabývat zajímavými místy pro turisty.  


 


Začneme jedním z nejzajímavějších míst, minimálně pro domácí, a tím je tzv. Marina Beach. Jedná se o přírodní městskou pláž, podél Bengálského zálivu. Ve všední dny se objeví i třicet tisíc lidí, o víkendech a svátcích dokonce až padesát tisíc návštěvníků. Nicméně se o této pláži povídá, že je jedním z nejšpinavějších míst v Čennaj. Nicméně tu najdete mnoho druhů zvířat, například to jsou mořské želvy, které se tu mezi návštěvníky normálně pohybují a vlastně se mezi sebou před lidmi i páří, a to mezi údobím od ledna do února. Hnízdo si zde staví od října do dubna. Tyto želvy jsou vysoce ohrožené a také jsou zde na jejich podporu a záchranu různé organizace.  


 


Ovšem najdete tu i žraloky, parmy, krabi a mnoho dalších zvířat. Celá pláž měří více než třináct kilometrů. Najdete tu i velké množství soch. U zvířat ještě chvíli zůstaneme – představíme si totiž místní zoologickou zahradu – Arignar Anna. Je to sice trochu z ruky, od centra je to daleko třicet jedna kilometrů, ale nic nebrání vydat se tam autem nebo místní dopravou. Je to vůbec první indická zoo a rok založení byl 1855, tudíž příští rok bude slavit už sto šedesáté výročí. Najdete tu okolo tisíce pět set druhů volně žijících zvířat. Nebudete ochuzení ani o zajímavou flóru.  


 


Tato zoo je velmi rozlehlá a má soustu různých voliér a domů, když to tak řekneme – například tzv. Motýlí dům. Tam nejsou motýli primárně, jedná se o místo, kde rostou krásné květiny a právě ty přitahují motýlky z okolí, od toho ten název. Mají tu například i prudce ohroženého vzácného bílého tygra. Čennaj je místem, kde je mnoho chrámů, jeden z nich se nazývá Andavar, který se nachází ve čtvrti Vadapalani. Mimoto tu najdete i známé filmové ateliéry. Jedná se o nejvytíženější a nerušnější místo nejenom v Čennaj, ale i v celé Indii.