Mmcité podtrhlo budapešťskou dominantu

front.post
front.public: 25. 06. 2015
t01 – obnovený
Neogotický symbol Budapešti na břehu Dunaje, parlament Országház, je připomínkou významných historických okamžiků v historii Maďarska. Je jednou z největších a nejstarších správních budov v Evropě, jež byla postavena s úmyslem reprezentovat tehdy čerstvě osvobozený maďarský stát. Monumentalitu budovy podtrhuje přilehlé rozsáhlé náměstí Kossuth tér, pojmenované po národním hrdinovi v době boje o nezávislost, které nedávno prošlo kompletní rekonstrukcí.

 

mmcité k projektu významně přispělo dvěma stovkami pohodlných laviček Preva Urbana, lemujících postranní zelené plochy, a desítkami stojanů pro jízdní kola Lotlimit, jež svým základním tvaroslovím snadněji komunikují s historickou architekturou. „Místo je prostornější, plné nepostradatelných detailů, které jsou ve skvělé harmonii s významnou historickou památkou města.“ uvádí designér David Karásek.

 

 

 

Odkloněním dopravy po obvodu náměstí se prostor osvobodil od křižujících rušných cest, a stal se tak přívětivějším místem pro odpočinek proudících návštěvníků s důstojnějším výrazem pro tak výjimečnou budovu.

 

 

 

http://www.mmcite.com