Slash a jeho nástroje

front.post
front.public: 31. 07. 2020
000 

O Slashovi je známo, že rád hraje na elektrické kytary Les Paul od Gibsonu. Za svojí éru vystřídal celou řadu kytar. Kdybychom je měli všechny jmenovat, byl by to vážně dlouhý seznam. Slash je považován za jednoho z nejlepších rockových kytaristů na světě, ačkoliv se kvůli svým alkoholovým dýchánkům často objevuje opilý třeba na předávání cen.


 Tento skvělý kytarista se vlastním jménem jmenuje Saul Hudson. Je narozen v anglickém Hampsteadu, odkud se v jedenácti letech s matkou přestěhoval do Ameriky. V 15. letech dostal Slash první akustickou kytaru a hře na ní naprosto podlehl. Protože hru miloval a toužil se jí naplno věnovat, odešel z vysoké školy v Beverly Hills a založil první kapelu Road Crew. V roce 1986 se přidal ke kapele Guns N´ Roses, která ho už navždy proslavila. Po skoro 10 letech z ní odešel a hrál na volné noze sám a s vlastní kapelou Slash´s Snakepit.      


 


Slashovu sbírku kytar plní celá řada elektrických kytar typu Les Paul od Gibsonu. První elektrickou kytarou Slashe, kterou dostal od babičky, byla kopie Gibson Exploreru. Jeho nejoblíbenějším kouskem je replika Les Paula 1959 od Krise Derriga. Předtím, než Slash úplně podlehl elektrickým kytarám Les Paul, hrál na kopii Memphis Les Paul, Jackson Superstrat, Mockinbird, Guild Crossroads, Fender Telecaster 1952 nebo třeba Travis Bean 1000.    


 


Zvláštností Slashe bylo a je, že často u jedné nahrávky střídá víc kytar. Pro studiové nahrávky převážně používal ty od Gibsonu, třeba Flying V 1959, Les Paul Goldtop 1956 nebo Slash Les Paul Appetite. Od 90. let Slash při živých koncertních vystoupení výhradně používá kytary od Gibsonu. Při svých turné hrál například na Les Paul Standard 1976, Les Paul Goldtop 1987, Slash Les Paul Appetite 2010 a třeba Slash Les Paul Standard VOS Aged 2008.    


 


Mezi jeho nejzajímavější model patří červený Gibson Slash Signature Les Paul Custom Shop 1990. Ten byl dělaný na míru Slashovi, který spolupracoval s Gibsonem na vlastní Signature řadě.