Sněžka

front.post
front.public: 22. 01. 2020
time00-kopie

O Sněžce se u nás učí na základní škole, ale to jsou spíše jen obecné věci, ve skutečnosti tato národní hora České republiky skýtá daleko více zajímavostí. Sněžka patří do východu Krkonoš a odjakživa se učí ve škole, že měří tisíc šest set dva metrů, ale ve skutečnosti se musí přidat ještě třicet centimetrů navíc.  Možná se někomu může zdát, že Sněžka není turisticky příliš zajímavá, protože kromě hory tam není nic, ale to není pravda. Sněžka spadá pod Krkonoše, takže pro děti bude jistě zajímavé, že tu bydlí Krakonoš. Jestliže chce někdo v blízkosti Sněžky strávit nějakou dobu, pokud možno příjemnou, tak se může ubytovat ve známém hotelu Luční bouda.  


 


Mají zde dost zajímavostí, například se dají využít tzv. pivní lázně. V podstatě jde o to, že se člověk nebo pár dá do plavek a jde relaxovat do piva, když se to řekne lidově. Spadá to do wellness, jehož je zde bohatá nabídka. Dalším ubytovacím zařízením je Horská bouda Růžohorky. Když se třeba nechce někdo ubytovat, tak se to dá i prohlédnout jako turista. Letos je tomu už sto jedenáct let, co zde toto stavení stojí. Dá se odtud bez problémů dostat na Sněžku, která je vzdálená co by kamenem dohodil.  


 


Pokud někoho zajímá turistika, tedy ta širší, v souvislosti se Sněžkou, tak se nesmí pochopitelně zapomenout ani na nejbližší město, což je logicky Pec pod Sněžkou. Je to sice městská aglomerace, ale žije tu pouze šest set lidí, o čemž si například Praha nebo Brno můžou nechat jen zdát. Každoročně sem zavítá mnoho lidí, obvykle přes zimní sezonu. Kdo je zaměřen tzv. natur neboli na přírodu, neměl by si nechat ujít návštěvu KRNAPU neboli v překladu Krkonošského národního parku. Letos sedmnáctého května už to bylo padesát jedna let, co toto chráněné území existuje. Ještě v roce 1938 tu nebylo kromě sněžných jam nic, ale dnes je tu bohatá příroda.  


 


V Peci pod Sněžkou je i tzv. freestyle park. Ten by lidem mohl dobře osvětlit například bývalý olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta. Jedná se o poměrně rozlehlou řekněme atrakci pro turisty. Mají zde jedenáct sjezdovek, každou jinak označenou. Nejdelší je Hnědý vrch, jenž měří tisíc sto sedmdesát metrů, přičemž se tam vejde tisíc čtyři sta šedesát osob. Kdo vyznává v uvozovkách větší soukromí, tak se může vydat na Zahrádky 3, kam se vejde s nadsázkou řečeno jen, pět set šedesát lidí. Je dlouhá tři sta padesát metrů.


Foto © Depositphotos.com/ircing