14“ hořčíkový notebook Dynabook Portégé X40-J s výdrží 14 hodin

front.post
front.public: 24. 08. 2021
Portege-X40-J-01-1

Dynabook (dříve Toshiba) uvádí v poslední době jeden zajímavý notebook za druhým. Nejnovějším přírůstkem na našem trhu je 14“ zástupce nejvyšší řady – Dynabook Portégé X40-J s lehkým, ale velmi pevným pouzdrem z hořčíkové slitiny.


Jak je u řady Portégé zvykem, jedná se o profi počítač určený ke každodennímu intenzivnímu využití na cestách. S tím koresponduje i výdrž na baterie až 14 hodin a speciální matný dotykový displej. 


Řada je postavena na čtyřjádrových procesorech Intel® Core™ vPro®11. generace, rychlých SSD discích a operačním systému Windows 10 Professsional.


Technologie displeje IGZO má při zachování vysokého jasu a bez nežádoucích negativních následků výrazně nižší spotřebu. Je to díky tomu, že umožňuje během každého snímku na krátkou dobu vypnout obnovování všech bodů. Během těchto pauz není dotyková vrstva rušena napětím, což navíc zajišťuje přesnější dotykové ovládání.


Komfortní práci za všech podmínek umožňuje pohodlná podsvícená klávesnice a stereo reproduktory s podporou technologie Dolby Atmos. Profesionální využití však vyžaduje víc – mnoho firem a uživatelů si zakládá na precizním zabezpečení dat před jejich zneužitím, ať už následkem kybernetického útoku, neoprávněného přihlášení nebo odcizení přístroje.  Vysokou odolnost před útoky zvenčí zajišťuje vlastní systém BIOS společnosti Dynabook. Při přihlášení lze využít víceúrovňovou autentizaci pomocí funkce Intel® Authenticate/Windows Hello s možností kombinace čtečky otisků prstů a rozpoznání obličeje a k dispozici je také čtečka čipových karet. Ochranu dat při ztrátě nebo odcizení přístroje zajišťuje Trusted Platform Module (TPM), který umožňuje šifrovat všechna uložená data i hesla. Ani po vyjmutí disku z notebooku nelze data přečíst a zneužít. Z výbavy lze vyzdvihnout WiFi 6 Intel® či dva porty USB Type-C s možností nabíjení.


Cena notebooků Dynabook Portégé X40-J odpovídá jejich prémiovému provedení. K dispozicji jsou tři konfigurace od 34 890 Kč do 40 190 Kč.