Daniel Craig, každý zná tvář 007

front.post
front.public: 04. 01. 2020
Daniel Craig

Daniel Craig vzbudil v poslední době nejvíce pozornosti rolí agenta 007 Jamese Bonda. V této roli máme všichni už zafixované své favority jako je Sean Connery nebo Roger Moore a proto tato volba vzbudila rozporuplné reakce.


 


Všichni od tohoto anglického herce očekávali, jak se této nelehké úlohy zhostí a zda se v roli Jamese Bonda zapíše do filmových dějin stejně nesmrtelně jako jeho předchůdci. Nutno přiznat že Daniel Craig je James Bond nové generace a se starými Bondy ho pojí jen jméno a věrnost Jeho Výsosti. Nové Bondovky jsou akčními trháky.


 


   


 


Daniel Craig pochází z Liverpoolu, později se rodina přestěhovala do Londýna. Svoji divadelní kariéru zahájil v National Youth Theatre a Guildhall School of Music and Drama. Zároveň se začal objevovat i ve filmu.   


Do dnešního dne má za sebou celou řadu úspěšných filmových rolí různých žánrů. Mohli jsme jej vidět například v kriminálním filmu „Layer Cake“, který režíroval Mathew Vaughn, v dramatu „Enduring Love“ od Rogera Michella.


 


Za roli ve filmu „ Hlasy v hlavě „ získal Cenu za nejlepšího herce v nezávislém filmu v roce 2000, byl nominován na cenu ve stejné kategorii za roli ve filmu „The Trensch“ Williama Boyda a získal cenu za nejlepší herecký výkon za film „ Láska prokletá“ na filmovém festivalu v Edinburgu. Tento film natočil John Maybury. V jejich dalším společném filmu „ Svěrací kazajka“ z roku 2005 se Craig objevil ve vedlejší roli šílence. Maybury si jej do této role vybral proto, že byl přesvědčen, že Craig má, jako jeden z mála, schopnost důvěryhodně zahrát roli vyšinutého, šíleného člověka , protože z jejich minulé spolupráce velmi dobře znal možnosti tohoto zajímavého herce.   


 


Z jeho divadelních rolí můžeme vzpomenout jeho poslední divadelní roli v Royal Court Theatre. Ve hře „ Hodiny“, kterou napsala Caryl Churchillová pod vedením režiséra Stephana Daidry ztělesnil jednu z hlavních rolí a byl nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Výčet jeho úspěšné kariéry nás přesvědčuje o tom, že se s tímto talentovaným hercem ještě setkáme a budeme mít mnoho příležitost sledovat jeho stále stoupající hereckou kariéru.   Aktuálně se můžeme těšit na pokračování legendárního Jamese Bonda, ve kterím podle posledních zpráv přislíbil účast.


Jaký bude letošní nejnovější James Bond? Kdo ví...