Activity pochází z Německa, ale v podstatě se dostala do celého světa. Jde o to, že musí být ke hře tým, nejméně jsou potřeba tři hráči. Je to jak pro děti, tak i pro dospělé s tím, že varianty hry jsou odlišné. Jak bylo řečeno, musí být na programu týmy, které mají stejný počet hráčů.
Za prvé se musí určit, které družstvo bude začínat. Nedílnou součástí jsou karty. První hráč vytáhne jednu, na které je pantomima, kreslení, či popis. Pak má šedesát vteřin na to, aby jedním z těchto způsobů popsal slovo, které bylo na kartičce. Například je tam jméno slavného člověka - Vilém Tell. No a pak ho to musí nakreslit, slovně popsat či pantomimicky ztvárnit. U kreslení se nesmí mluvit, popis nesmí obsahovat ani to slovo, ani jeho základ a u pantomimy se to předvádí též bez slov, ale na rozdíl od kreslení se mohou používat zvuky.
Hádá vždycky jeden tým to svoje, to znamená jeden je na jednom konci a druhý na druhém. Pokud je na kartě číslo 6, tak se jedná o tzv. otevřený úkol a po uplynutí šedesáti vteřin mohou hádat všichni. Pak jsou ještě i speciální úkoly. Pokud se jedná o cenu, tak se to pohybuje okolo tří set korun, to je ta nejmenší, ale dokáže to stoupat i o mnoho výše. Jak bylo řečeno, existuje mnoho druhů, dokonce i anglická verze, což si Češi moc nekupují, protože přece jenom je lépe, když člověk rozumí. Activity je sice původně desková hra, avšak na Slovensku to před pár lety pojali trochu jinak.
Převedli activity na televizní obrazovku. Kdo si nedovede představit, jak to vypadalo, tak to bylo vcelku jednoduché. Soutěžili tři týmy, přičemž se to dělilo na klasiku a speciál. Klasika znamenala, že v jednom týmu o dvou hráčích byl vždy jeden známý člověk - herec, zpěvák, moderátor - a druhý z týmu byl v uvozovkách normální člověk. Speciál spočíval též ve třech týmech, ovšem oba dva hráči byli tvořeni ze šoubyznysu, obvykle ze slovenského. Jediný Čech, jehož tam diváci mohli vidět byl Ondřej Brzobohatý, avšak Čech není správné slovo, protože oba rodiče - herci - jsou Slováci.