AUSTRIA IS BACK!

front.post
front.public: 16. 12. 2021
Skialp

Odvěké lyžařské dilema: ráno by chtěl každý bydlet na kopci u lanovky a odpoledne zase v údolí, kde si může pohodlně nakoupit, zajít si do saunu, na pivo, pizzu nebo n panáka. Navíc nás už neláká vstávat k prvnímu rozjezdu lanovek a pak mydlit pár nudných sjezdovek do smrtelné únavy. Chceme se bavit, sbírat zážitky a ochutnávat místní lahůdky, které doma nemáme. Řešení se jmenuje Katschberg.  


Středisko Katschberg v horském průsmyku na hranicích Salcburska a Korutan přejdete z jednoho konce na druhý asi za pět minut. Ale atrakcí tu mají tolik, že ani po týdnu se tady nebudute nudit.


Široké, sněhem pokryté svahy a spousta ubytování v blízkosti lyžařských vleků – těmito vlastnostmi láká Katschberg zimní sportovce. Lyžařský areál milují i rodiny s dětmi. Od domovních dveří přímo na lyže nabízí skoro všechny hotely, tradiční penziony a apartmány. vytvářejí Obrázek místa v centru lyžařské houpačky Katschberg-Aineck doplňují restaurace, bary pro après-ski a obchody.


Zde na Katschbergu se zima odehrává „o patro výš“, totiž od 1.640 do 2.220 metrů. Zdejší zimní dovolená je vždycky dokonalý zážitek, ať už sportujete, chcete si jenom odpočinout, přijedete ve dvou nebo s celou rodinou. Oblíbené jsou v poslední době  kromě sjezdového lyžování a snowboardingu také výlety na běžkách. Seznam aktivit je nekonečný a zahrnuje například večerní lyžování, sáňkování, snow tubing, bruslení, místní obdobu curlingu, jízdu na koni nebo projížďku na saních tažených koňmi. Romantičtěji založení milovníci přírody mohou okolí objevovat sami na sněžnicích nebo na procházkách po upravovaných zimních cestách.


Tschanek a Aineck  
Dva lyžařské areály – Tschaneck a Aineck – jsou vzájemně propojeny mostem pro lyžaře, který lze přejet na lyžích nebo můžete použít lyžařský dopravník. V lyžařském areálu se nachází 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti (10 km modrých, 40 km červených a 10 km černých). Sníh je v uvedené nadmořské výšce zaručen, protože 100 % sjezdovek je vybaveno moderním zasněžovacím zařízením. 16 lanovek a vleků má hodinovou kapacitu 27 500 osob. Večerní lyžování je na programu dvakrát týdně od 19.00 do 21.300 na Königswiese. Pokročilejší lyžaři se především hned ráno vydávají na sjezd Tschaneckpiste nebo na Karabfahrt na Ainecku. Ti nejlepší zvolí Direttissimu na Ainecku, těžkou černou sjezdovku místy se slušným spádem. Pravým vyvrcholením je pak příjemná šestikilometrová sjezdovka A1 rovnoměrným klesáním, která vede přímo dolů do Lungau – jedná se o dokonalou lyžařskou dálnici. A1 patří mezi nejkrásnější sjezdovky v Alpách.    


Katschi’s Kinderwelt – dětské eldorádo
Velkou atrakci představuje široká a plochá „Königswiese (na Passhöhe – 1.641 m), v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází také funpark pro děti Katschi’s Kinderwelt s vlekem mini-jet.    


Snowboard  
Pro snowboardisty byl vybudován moderní funpark na Ainecku s halfpipe, pro-jump, high jump a slide. 


Vzhůru na běžky  
Přímo přes klidnou chráněnou krajinnou oblast se táhne značená běžecká stopa od Katschbergu až do údolí Pöllatal. Nádherná výšková běžecká trasa (1.640–1.750 m n m.) začíná na parkovišti v obci Katschberghöhe, ze které se otevírají nádherné výhledy na okolní hory. Ještě větší nabídka širokých a pestrých běžeckých stop je v sousedním Lungau s dalšími možnostmi sportovního vyžití jako chůze na sněžnicích, curling, vyjížďky na koních atd.


Ubytování si vybere každý
Kdo hledá hotel pro svou dovolenou na Katschbergu, setkává se všude se jménem Hinteregger. Manželé Wolfgang a Isolde Hinteregger mohou s pýchou tvrdit, že v oblíbeném zimním sportovním regionu na hranici mezi Salzburskem a Korutany se svými třemi hotely, luxusními chatami a špičkovými restauracemi Einkehr, Stamperl a Adlerhorst stali synonymem pro zimní dovolenou. Češi ocení i vlastní pivovar v restauraci Stamperl.


Zimní dovolená v jednom z jejich tří čtyřhvězdičkových hotelů  znamená: přijet, zaparkovat auto v garáži hotelu a nemuset ho do konce dovolené nastartovat.


S velkým nasazením a gastronomickým know-how zde v bezprostřední blízkosti sjezdovek provozuje tento manželský pár a jejich tři děti rodinný a zážitkový hotel Hinteregger, hotel Lärchenhof a hotel Katschberghof. Pro všechny tři hotely je typická rodinná atmosféra, rakouská pohostinnost, skvělé pohodlí a kvalitní služby. „Máme naše hosty rádi“ – to je motto Hintereggerů, které nejlépe charakterizuje způsob řízení jejich tří čtyřhvězdičkových hotelů.
Více informací najdete na:


http://www.katschberg.at


http://www.hinteregger-hotels.at