Pokud jste někdy měli tu čest se sluchátky značky beyerdynamic, možná s mými úvodními slovy o této značce budete souhlasit. Tato německá společnost klade důraz na technickou preciznost a kvalitu a tento fakt není pouhé klišé.
Společnost beyerdynamic Gmbh & Co. KG je pojmenovaná po svém zakladateli Eugenu Beyerovi, který ji založil v roce 1924 v Berlíně s původním označením Elektrotechnische Fabrik Eugen Beyer. Firma původně vyráběla reproduktory pro kina, neboť zvuk hrál v té době neustále významnější roli. Beyer rozšířil portfolio svých výrobků o sluchátka a v roce 1937 představil legendární typ DT48, který se prodával až do roku 2013 v téměř nepoměněné podobě. Můžeme jej tak označit za jeden z nejdéle prodávaných produktů spotřební elektroniky. Dále přivedl na trh dynamický mikrofon M19, který sloužit pro studiové využití a v Německu se používal v rozhlase.
Od šedesátých let bylo na trh uvedeno několik dalších úspěšných produktů. Jedním z nich je například transistophone z roku 1962 a směrový mikrofon M88, dále pak páskový mikrofon M500 z roku 1969, kvadrofonní sluchátka DT 204 z roku 1973, kondenzátorový mikrofon MC740 z roku 1985. Těsně před přelomem tisíciletí uvedl beyerdynamic digitálně ovládané konferenční systémy MCS a MCW.
A je tady rok 2000 a s ním i řada mikrofonů Opus, následovaná konceptem Manufaktur a technologiemi Revoluto a Headzone. V roce 2010 beyerdynamic začal vyrábět sluchátka s Tesla technologií pod označením T 50 p. V minulém roce výrobce představil sluchátka T 900 s limitkou M 88 TG.
I dnes můžeme firmu beyerdynamic považovat za rodinnou firmu. Po smrti Eugena Beyera převzal společnost jeho syn Fred Beyer a nyní ji vlastní dvě jeho dcery a vnučka. Ačkoliv se jedná o rodinnou firmu, má pobočky i v Indii, Singapuru a v USA a zvažuje expanzi do Jižní Ameriky a Asie.