Bicí nástroje SONOR

front.post
front.public: 08. 03. 2016
000  – obnovený – obnovený – obnovený
Německý výrobce Sonor se zabývá produkcí bicích nástrojů s dlouholetou, více než 130letou tradicí. Kvalita bicích nástrojů je, dalo by se říci, takřka legendární. Řada hráčů na bubny je považuje za dokonalé. Tomu dopomáhá přísná kontrola a vysoká zručnost, které se staly až posedlostí.

 

Bubny výrobce Sonor si oblíbila celá řada světových bubeníku. Namátkou můžeme zmínit Connie Kay, Buddy Charles, Buddy Rogers, Phil Kelly, Frank Gant, Rich Hoening, Buddy Lowel, Ben Riley či Paul Guerrero. Prvotřídní kvalita se zvučným renomé firmy však osloví kromě zkušených profesionálů také mírně pokročilé.

 

 

A něco málo k historii firmy. Firmu Sonor založil Johannes Link v roce 1907. Vzniku firmy předcházely zkušenosti a bohatá praxe získaná v malé dílně, kde Linkův nápad na koncepci bubnů vzkvétal. V roce 1914 převzal vedení firmy syn Otto Link, pod jehož vedením firma expandovala natolik, že už v roce 1925 měla 145 zaměstnanců a dokonce zvládla nápor obou světových válek, inflace kvůli hospodářské krizi a komunistickému vyvlastnění.

 

 

Bubny Sonor prošly několika generacemi designových změn. Dlouhou dobu převládala perleťová povrchová úprava, zatímco lakované korpusy přišly později. Firma od počátku založení vyrábí i činely. A co se týče konkrétních sad. Sonor Swingers z bukového dřeva s plastovými mušlemi se vyráběly v 70. letech. Později se design odklonil od perleti k metalickým povrchům a na trh se dostaly bubny Acryl. V 80. letech Sonor začal vyrábět řadu Sonorlite se základem z 9vrstvé skandinávské břízy.

 

 

Úspěch sklidila také nejvyšší řada Signature series, Designer a řada Performer s plastovými povrchy. Postupem času firma vyráběla řady Phonic a Phonic plus, Panther a International, kterou výrobce chtěl uspokojit poptávku na levnější bubny a kovové součástky vyráběl na Taiwanu, od čehož následně upustil. V roce 1990 došlo k velkým změnám, začaly se používat nové druhy dřeva, zejména javor, topol a bříza. Veškeré nástroje se vyráběly ručně v Německu.

 

 

Na přelomu tisíciletí Sonor přichází s Bicími Delite, S-Classix a zaměřuje se na kvalitu a designy s různými povrchovými úpravami. V roce 2002 Sonor část svojí výroby přesunul do Číny, což byl poměrně rozumný krok. V současnosti se na trhu objevují bubny z bukového dřeva (řada Ascent), řady ProLite z javoru, vylepšená řada Force a několik malých souprav Martini, Safari a Bop.